Włoskie rekordy: 5 pokoleniowe rodziny to już rzadkość

W dobie niżu demograficznego lokalna prasa z Lombardii przypomina najpiękniejsze historie tego roku, m.in informacje, że w miejscowości Eulipilio (Como) mieszka rodzina 5 pokoleń.

Najstarsza osoba to Teresa: 87 lat, a najmłodsza Yris urodzona w kwietniu tego roku. Jej mama, Martina, ma zaledwie 15 lat, tak samo zresztą jak i jej tata. Wszyscy w rodzinie byli początkowo bardzo zaskoczeni, ale teraz są szczęśliwi i pomagają wspólnie młodym rodzicom. Najbardziej ucieszyła się prababcia, że  rodzina się powiększa, i że nowo narodzona wnuczka Yris jest już piątą generacją jej rodziny.

Podobne zdjęcie 5-pokoleń zrobili sobie w tym roku dumni członkowie pewnej rodziny w Roccafranca (Brescia). Prababcia Noemi ma 84 lata, a rodzice najmłodszej, także Noemi, urodzonej w lutym tego roku mają po 20 lat.

Rekordową rodziną może też nazwać się sycylijska rodzina z Arcireale (Catania). W styczniu 2017 urodziła się Nicole, jej mama ma zaledwie 13 lat, tata jest nieco starszy: 21 lat, a najstarszą osobą w rodzinie jest Emanuela, ma już 94 lata. Początkowo  zdziwienie było ogromne na wieść o nowym potomku, nikt jednak nie sprzeciwiał się tej niespodziewanej ciąży. Rodzina wspólnie wspiera młodych w ich trudnym zadaniu wychowywania dziecka.

W czerwcu tego roku  zrobiono na zdjęcie 5 pokoleniowej rodzinie w Rivara (Torino). Najstarsza kobieta w rodzinie ma 94 lata, a najmłodszy jest Lorenzo…
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *