Sukcesy Julii Rosady w gimnastyce artystycznej na Mistrzostwach Włoch

Julia Rosada – włoska atletka z polskim rodowodem – kontynuuje swoją wspaniałą karierę gimnasty, wśród sportowców drużyny Pink Ribbon Macerata.

Tuż przed świętami Bożego Narodzenia odbyły się zawody z gimnastyki artystycznej na szczeblu narodowym. Zorganizowane one zostały przez Confsport Italia w PalaPaternesi miasta Foligno.

Do zawodów stawiły się 33 najlepsze  drużyny z dziesięciu włoskich regionów. Dziewczęta w wieku od 8 lat wzwyż zaprezentowały się w wielu kategoriach wiekowych i sportowych.

 

Pink Ribbon Macerata to drużyna, do której należy polska zawodniczka Julia, od lat mieszkająca z rodziną we Włoszech. Dzięki swojej trenerce Nadii Alexeevie podnosi swoje kwalifikacje w gimnastyce artystycznej wraz z koleżankami Alessią Del Savio, Ludovicą Acciarresi, Evą Torresi.

Już ubiegłej wiosny drużyna odniosła wiele sukcesów, aby tym ostatnim występem potwierdzić swoją brawurę i zająć drugie miejsce  w ćwiczeniach w stylu dowolnym, w kategorii Giovanissime, czyli najmłodsze.

Jej starsze koleżanki, podopieczne tej samej trenerki, otrzymały złoty medal i tytuł Mistrzyń Kraju w ćwiczeniach z piłką i kołem.

Napawa więc nadzieją, że nasza polska młoda atletka Julia, uczęszczająca również do Szkoły Języka i Kultury Polskiej ANDERS w Marche, w Maceracie, już wkrótce zdobędzie wymarzone złoto. Życzymy zatem sukcesów i wielu medali w nadchodzącym 2018 roku.

Korespondencja z Marche: Anna Traczewska, autorka bloga PLorIT.

Zdjęcia: Alicja i Krzysztof Rosada oraz archiwum Pink Ribbon.

ALL RIGHT RESERVED
Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *