Idealne zdjęcie profilowe ze smartfona. Garść wskazówek.

Nasz wygląd wiele o nas mówi drugiej osobie, dlatego też bardzo ważne jest to, aby zadbać o dobrą prezencję. Największą uwagę skupiamy na twarzy, która jest nasza wizytówką. Na portalach społecznościowych nie brakuje niezbyt przemyślanych autoportretów, na których widać aparat smartfona czy też nawet błysk flesza. Z całą pewnością odbiera to uroku fotografii. Okazuje się, że nawet sposób zagospodarowania wolnej przestrzeni na Facebook’owym zdjęciu nie umyka czujnemu wzrokowi użytkowników portalu. Jak zatem uzyskać ciekawsze zdjęcia profilowe, które zainteresują innych Internautów?

 

Zdjęcia profilowe zrobione telefonem? Jak najbardziej!

Oczywiście najprostszym i najskuteczniejszym sposobem na uzyskanie profesjonalnego zdjęcia byłoby skorzystanie z usług zawodowego fotografa, który dysponuje doświadczeniem i nowoczesnym sprzętem. Nie będzie miał on żadnego problemu z wykonaniem unikalnego zdjęcia na profil internetowy. Niestety jest to rozwiązanie drogie i w wielu przypadkach mało opłacalne. Inaczej wygląda sytuacja, jeśli jesteśmy przedsiębiorcami i chcemy dodatkowo przekazać coś za pomocą grafiki. Na szczęście istnieją alternatywy, dzięki którym można korzystnie ukazać własną osobą w Sieci. Z pomocą przychodzą smartfony. Okazuje się, że możliwe jest osiągnięcie efektów podobnych do tych, na które możemy liczyć, decydując się na wykonanie zdjęcia lustrzanką cyfrową. Niezwykle ważne jest w tym przypadku to, kto, gdzie i kiedy robi zdjęcie. Dodawanie na swój profil słabej jakości fotografii z bałaganem/ubikacją/łóżkiem w tle, z całą pewnością nie zostanie pozytywnie odebrane i nie doda nam uroku. Znacznie lepszym rozwiązaniem będzie przeprowadzenie sesyjki zdjęciowej w odpowiednio przygotowanym w tym celu pomieszczeniu czy też w plenerze z interesującą scenerią.

Wbudowane w najnowsze smartfony aparaty fotograficzne prawie dorównują lustrzankom, których ceny potrafią przyprawić o niemały zawrót głowy. Popularne selfie można wykonywać nie tylko jednym aparatem, gdyż producenci wyposażają swoje mobilne urządzenie w dwa czy nawet trzy aparaty. Ich możliwości są naprawdę duże, dzięki zaawansowanej matrycy. Nie ma nawet potrzeby posiadania telefonu z najwyższej półki, aby wykonać dobrej jakości zdjęcie profilowe. Dużą popularnością cieszą się smartfony wyposażone w dwa obiektywy z tyłu, dzięki czemu można robić zdjęcia, obejmując szerokie kadry czy też z przybliżeniem i to bez utraty jakości. Ponadto do dyspozycji mamy najróżniejsze akcesoria do smartfonów typu statyw czy dodatkowy obiektyw. Za pomocą szerokokątnego obiektywu do smartfona można uzyskać jeszcze lepsze efekty fotografii. Gadżet jest mały i lekki, a do tego dostępny w przystępnej cenie.

Niebanalne zdjęcie profilowe ze smartfona – jak uzyskać satysfakcjonujący efekt?

Okazuje się, że nie jest wcale tak łatwo wybrać odpowiednie zdjęcie profilowe. Jeśli zostało wykonane pod złym kątem czy też ukazuje grymas na twarzy/zmęczenie, z pewnością nie wpłynie to pozytywnie na odbiór naszej osoby przez innych. Nie zawsze przecież mamy okazję do zrobienia zdjęcia profesjonalnego w studio czy na zewnątrz. Jeśli chcemy wyróżnić swoją osobę na zdjęciu, warto zadbać o rozmyte tło lub postawić na czarno-białą fotografię. Unikalną opcją jest także umieszczenie zdjęcia w tle w postaci pięciu małych miniatur. Intrygującym efektem będzie też zdjęcie w stylu vintage czy też trybem przypominającym do złudzenia zdjęcie polaroidowe. Nie brakuje przecież najróżniejszych aplikacji do smartfonów, które pozwalają na retuszowanie zdjęć i przekształcenie ich w dowolny sposób. Z całą pewnością warto poeksperymentować z różnymi efektami w celu uzyskania satysfakcjonujących rezultatów. Warto też pobawić się z kadrowaniem. Można również wykonać fotografie w różnych miejscach, zachowując ten sam kadr.

Jako, ze w Internecie możemy pokazać się od lepszej strony, warto o wykorzystać. Zdjęcie profilowe na sportowo? A czemu nie? Można też pokazać swoja artystyczną duszę, czyli z pędzlem, instrumentem czy też aparatem fotograficznym w ręce. Na zdjęciu profilowym może znaleźć się także fotografia z wakacji czy też nasza zabawna karykatura.

Jak powinno wyglądać dobre zdjęcie profilowe?

Podczas robienia zdjęcia profilowego, należy zwrócić uwagę na miejsce, kadrowanie, jakość, balans bieli i minę. W przypadku kobiet polecane jest ukazanie zdjęcia od piersi w górę. Z kolei w przypadku mężczyzn lepiej sprawdza się ukazanie całej sylwetki. Pamiętajmy też o pikselach. Zdjęcie nie może być nieostre, przepalone czy zbyt ciemnie. Nie zaleca się też przesadzać z obróbką fotografii. Selfie również nie nadaje się jako zdjęcie profilowe. Nie bez znaczenia jest także to, aby zdjęcie profilowe było aktualne, dzięki czemu Internautom łatwiej będzie zidentyfikować je z naszym obecnym wyglądem. Co więcej, z badań wynika, że znacznie bardziej wzbudza naszą ciekawość zdjęcie profilowe mężczyzny z poważną miną i nieprzeniknionym spojrzeniem. Panie zaś są bardziej interesujące, jeśli się uśmiechają. Ubiór i fryzura powinny być schludne, ubrania wyprasowane, makijaż delikatny. Najlepiej, aby zdjęcie było robione w ruchu, gdyż dynamika wpływa korzystnie na proporcje sylwetki. W przypadku zdjęć biznesowych zaleca się, aby tło było neutralne lub w otoczeniu biznesowym/biurowym/zawodowym.

 

Patronat artykułu: Marka #CLIPPO – Szerokokątny obiektyw do każdego smartfona.

 

 

 

 
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *