Nowoczesna i inteligenta kuchnia w Twoim domu!

Jak urządzić modną i funkcjonalną kuchnię? Na jakie materiały wykończeniowe warto się zdecydować i co znajdziemy w nowinkach technicznych przygotowanych przez producentów sprzętu AGD i akcesoriów meblowych? Poznaj najnowsze trendy aranżacji kuchni!

 

 

Jak urządzić modną i funkcjonalną kuchnię? Na jakie materiały wykończeniowe warto się zdecydować i co znajdziemy w nowinkach technicznych przygotowanych przez producentów sprzętu AGD i akcesoriów meblowych? Poznaj najnowsze trendy aranżacji kuchni!

 

Przeglądając ofertę mebli i sprzętu AGD można z pełnym przekonaniem stwierdzić, że producenci zdecydowali się na dobrą i sprawdzoną stylistykę. Oferowane rozwiązania to przede wszystkim połączenie współczesnej elegancji z tak ważną w kuchni funkcjonalnością. Design skandynawski i jego zamiłowanie do minimalizmu, ale i kolorowych akcentów w stylu retro.

 

Popularne niegdyś błyszczące powierzchnie znikają, ustępując miejsca matom i stonowanej kolorystyce. Naturalne materiały takie jak: drewno, kamień, metal i szkło to zdecydowani dominanci we współczesnym wykończeniu kuchni. Jeśli jesteście pasjonatami kolorów, spokojnie, znajdziecie i coś dla siebie; barwne wykończenia i nawiązania do stylistyki retro, a w barwach między innymi turkus i czerwień!

 

Praktyczna i piękna kuchnia

 

Pamiętajmy, że kuchnia modna to nie tylko elegancja i estetyka, ale także mnóstwo przydatnych w codziennym użytkowaniu rozwiązań. Nowoczesne szafki i półki otwierają się bardzo lekko, na dotyk, a w środku możemy znaleźć świetne i praktyczne systemy organizacji między innymi carga, wysuwane kosze do segregacji śmieci czy też funkcjonalne podziałki. Jedna z bardzo ciekawych nowych technologii, która z pewnością stanie się hitem następnych lat to montowanie okapów w blacie. Okapy takie to doskonały wybór dla osób, które cenią sobie szczególnie wysoką estetykę i dużą dozę funkcjonalności. Kolejną ciekawą i bardzo praktyczną nowinką są wielofunkcyjne meble kuchenne, które umożliwiają nam na nie tylko wygodniejsze korzystanie z naszej kuchni, ale przede wszystkim pozwalają zaoszczędzić jakże cenną przestrzeń. Najbardziej funkcjonalne i wszechstronne są meble modułowe, które można zestawiać dowolnie, w zależności od rozmiaru pomieszczenia, jakim dysponujemy.

 

Wyspa – centrum i serce kuchni

 

Wyspy kuchenne nie bez powodu zyskują coraz większą popularność. Jest to ważne miejsce wśród obecnych trendów. Wyspy kuchenne pełnią współcześnie rolę swoistego serca kuchni. Wyspa to nie tylko wygodna przestrzeń robocza, ale też miejsce do przechowywania. Miejsce, gdzie umieszcza się palnik, zlewozmywak i miejsce, w którym najczęściej się siedzi, delektuje i rozmawia.

Foto: Pixabay

– Zlewozmywak zamontowany na wyspie to bardzo wygodne i funkcjonalne rozwiązanie, a wybór odpowiedniego zlewozmywaka, który może być wyposażony na przykład w rozdrabniacz do resztek, czy specjalnie zaprojektowany ociekacz, jest bardzo ważny. Dodatkowo najnowsze modele z łatwością wkomponujemy w wystrój kuchni – mówi Karolina Prewęcka ze sklepu internetowego zlewozmywak24.pl.

 

Inteligentny dom to poprawa jakości naszego życia, a idealnie urządzona kuchnia to serce tego domu

 

Producenci wychodzą z coraz to bardziej zaskakującymi propozycjami. Może wydać się to kosmiczne, a jednak bardzo realne – indukcyjna ładowarka do telefonów komórkowych wbudowana w blat mebli kuchennych! Jak to działa? Wystarczy położyć smartfona w wybranym miejscu blatu, a ten zacznie gromadzić energię i ładować nasz telefon. Bardzo ważnym trendem jest łączenie technologii z estetyką. Tutaj stworzono panele i otwarte półki, które naszpikowane zostały elektroniką, mającą ułatwić nam funkcjonowanie w magicznym świecie kulinariów. Otwarte regały, duża ilość niezabudowanych półek w zwartej zabudowie oraz półki wolno wiszące to bardzo częsty widok. Pojawiają się bardzo ciekawe systemy paneli, które pozwolą stworzyć indywidualne, niepowtarzalne aranżacje kuchenne. To rozwiązanie docenią przede wszystkim posiadacze mniejszych kuchni, którym system ten pozwoli zaoszczędzić wolną przestrzeń w szafkach i szufladach kuchennych. System paneli umożliwia również zawieszenie telewizora w kuchni. Dekoracyjny charakter paneli podkreśla dodatkowo oświetlenie, którego barwę oraz natężenie można sterować za pomocą pilota, podobnie jak inne elementy oświetlenia w kuchniach.Nowoczesna i modna kuchnia oddaje charakter wnętrza, ale również i nasz.

 

Stwórz swoją przestrzeń skrojoną na własną miarę. Spersonalizuj swoją kuchnię i ciesz się nią każdego dnia.
Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *