Drastyczne podwyżki opłat na włoskich autostradach

Opłaty na włoskich autostradach zdrożały od stycznia średnio o 2,74% a na niektórych odcinkach nawet o 50%!

Wyższe opłaty transportu mają ogromny wpływ na ceny usług i towarów. Poza tym, takie podwyżki uderzają po kieszeniach szczególnie kierowców, którzy codziennie muszą dojeżdżać do pracy lub na uczelnie.

Przedstawiciele stowarzyszeń konsumentów i przedsiębiorców protestują: „nie może tak być żeby co roku w styczniu podnoszone były opłaty na autostradach A24 i A25, które i tak są wyższe niż na innych krajowych autostradach.”

.

.

Trudno walczyć z monopolem, bo ANAS (Azienda Nazionale Autonoma delle Strade) nie ma żadnej konkurencji i pod każdym pretekstem podnosi opłaty – tłumaczą kierowcy – można się zgodzić z podwyżkami, jeśli przyniosłyby one wzrost bezpieczeństwa i jakości dróg. Niestety tego nie widać na włoskich autostradach.

.

.

Tymczasem wciąż trwają prace remontowe na odcinkach A24 i A25, które zostały częściowo zniszczone po ostatnich trzęsieniach ziemi… I właśnie tutaj opłaty zwiększyły się o 53%. Mieszkańcy okolicznych miejscowości są już i tak ekonomicznie wyczerpani, lokalna gospodarka poniosła znaczne straty i może nie przetrzymać dodatkowych obciążeń finansowych.

.

.
Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *