Groźne wichury w Kalabrii. Jedna ofiara śmiertelna

Środowe wichury wyrządziły w Kalabrii mnóstwo szkód. Silny wiatr, który osiągał w porywach nawet 100 km\h, wyrywał dachówki i przewracał drzewa. Kalabryjczycy mówią, że przypominał on trąbę powietrzną.

Wichura zebrała również śmiertelne żniwo w Mesoraca, niedaleko Crotone zginął mężczyzna. Wiatr zerwał dach, na którym znajdował się w danym momencie 58 latek wraz ze swoim bratem (chcieli sprawdzić czy wichura nie uszkodziła dachówki). Mimo natychmiastowej reanimacji mężczyzna zmarł w drodze do szpitala, natomiast jego brat został ranny.

O wielkiej przychylności losu może mówić pewien mieszkaniec Crotone, na którego spadło drzewo jedynie delikatnie go raniąc. Łamiące się drzewa uszkodziły samochody w Corigliano, Altomonte i Cosenzy. W Rende drzewo zawaliło się na budynek szkoły podstawowej. Na szczęście nikomu nic się nie stało, ponieważ lekcje zostały już zakończone i żadne z dzieci nie znajdowało się na terenie szkoły. W Cosenzy jeden z samochodów został doszczętnie zniszczony przez… okienną roletę, która oderwała się od okna mieszkania, znajdującego się na 4 piętrze.

Poniżej zdjęcie pękniętego okna mieszkanki Kalabrii:

foto: Katarzyna Zarzycka

W wielu miejscach wiatr pozrywał linie energetyczne, odcinając mieszkańców od prądu. Dzisiaj wiatr na szczęście osłabł, ale i tak wiele szkół zostało zamkniętych z powodu uszkodzeń budynków.

Korespondencja z Kalabrii: Józefina Plesner

.

.
Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *