EUROFLORA 2018 – Tego jeszcze nie było!

P

Po długim okresie oczekiwań, dyskusji, wątpliwości, zmiennych opinii, ostatecznie zapadła pozytywna decyzja w sprawie tegorocznych targów florystycznych EUROFLORA 2018, których los był do samego końca niewiadomy.

Jedenasta edycja targów odbędzie się  w dniach od 21 kwietnia do 06 maja 2018r. Zaskoczeniem i absolutną nowością jest decyzja dotycząca zmiany miejsca trwania  targów. W odróżnieniu od poprzednich edycji, odbywających się w pawilonach wystawowych obszaru targowego Genui, w bieżącym roku, po raz pierwszy wystawa florystyczna  zostanie umieszczona w kontekście unikatowej scenerii naturalnego parku w Nervi,  miasteczka znajdującego się w odległości ok.7 km. od Genui. Samo położenie  parku, malowniczo rozpościerającego się wzdłuż wybrzeża morskiego, powyżej sławnej promenady spacerowej w Nervi, w sposób samoistny sprawia efekt oryginalnego tarasu widokowego. Park, wraz ze swym znanym ze szczególnego piękna ogrodem różanym, który zostanie wzbogacony o nowe gatunki kwiatów,  stanowić będą wręcz idelnie passepartout dla tego, jedynego w swoim rodzaju wydarzenia.

Euroflora, ciesząca się ponad pięćdziesięcioletnią  tradycją i renomą (pierwsza wystawa odbyła się w 1966 r.), będzie dla regionu Liguria, najważniejszym wydarzeniem o tak wysokiej randze  w bieżącym roku. Decyzja o zorganizowaniu, pomimo wielu kontrowersyjnych opinii,  wydarzenia o światowym zasięgu i automatycznie ogromnej sile odbioru jakim jest EUROFLORA, jest kolejnym krokiem, obecnie rządzących władz miasta, w kierunku waloryzacji bogactwa i różnorodności atrakcji turystycznych regionu Liguria.

Te wyjątkowe pokazy florystyczne odbywają się co 5 lat i stanowią niebywałą okazję, nie tylko dla mistrzów sztuki florystycznej i hodowców roślin ze wszystkich kontynentów aby się zaprezentować szerokiej publiczności ale także cieszą oczy niezliczoną rzeszę miłośników natury i sztuki kwiatowej.

Czekamy na szczegóły dotyczące kwestii czysto organizacyjnych; zakupu i cen biletów, transportów, będziemy śledzić i relacjonować to wydarzenie ze szczególnym zainteresowaniem. Tymczasem gorąco  zapraszamy wystawców i sponsorów z Polski o zgłaszanie uczestnictwa w pokazach.

Korespondencja z Ligurii: Dorota Czałbowska, autorka www.traduzionipolacco.net

 
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *