Żałoba w rzymskiej szkole Mateusza, zmarłego w tragicznym wypadku na przejściu dla pieszych. Kierowca nie był pijany

W Istituto Comprensivo Paolo Stefanelli w Rzymie, szkole do której uczęszczał 15 letni Mateusz Boruciński, ofiara tragicznego wypadku na pasach dla pieszych, dyrekcja ogłosiła żałobę: w poniedziałek 22 stycznia we wszystkich klasach przed lekcją uczniowie uczczą pamięć kolegi minutą ciszy, a na flagach budynku szkoły będzie widniała żałoba. Koledzy chłopca, ich rodziny i nauczyciele są w szoku, łączą się w bólu z rodziną Mateusza.

Poniżej komunikat szkolny:

Przypominamy, że 15 letni Polak zginął 19 stycznia 2018 w godzinach wieczornych przy via Trionfale w Rzymie. Chłopiec wysiadł z kolejki Roma-Viterbo na stacji Ottavia i przechodząc przez ulicę na pasach  dla pieszych został potrącony przez 72 letniego kierowcę Fiat Punto. Uderzenie było bardzo silne, ciało ofiary zostało odrzucone na około 20 metrów. Stan chłopca od razu wydawał się bardzo ciężki, i niestety zmarł kilka godzin później w szpitalu Policlinico Gemelli. 

Z pierwszych badań wynika, że 72 letni kierowca Fiata Punto nie był pod wpływem alkoholu, może jednak odpowiadać za zabójstwo drogowe. Jak donosi lokalna prasa, to czwarty wypadek śmiertelny w ciągu 7 dni w Rzymie.

 

Łącząc się w żałobie i smutku po śmierci Mateusza, nasza Redakcja składa kondolencje i wyrazy głębokiego współczucia rodzinie i bliskim chłopca.

 

 
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *