Popularne kierunki na wakacje w Polsce w 2018 roku

Szukasz inspiracji? Planujesz urlop? Chcesz spędzić niezapomniane wakacje z przyjaciółmi, drugą połówką lub rodziną? Co powiesz na narciarskie eldorado, ostatni naturalny ekosystem leśny w Europie lub miasto wyróżnione w konkursie „European Best Destination 2017”? A wszystko… w naszym kraju! Przedstawiamy popularne kierunki na wakacje w Polsce!

Popularne kierunki na wakacje w Polsce w 2018 roku: TOP 4

1) Szczyrk

Wielu amatorów sportów zimowych pierwsze kroki w nowym roku kieruje do Szczyrku. Malowniczo położona miejscowość Beskidu Śląskiego nazywana jest bowiem „narciarskim eldorado”. To prawdziwa mekka amatorów białego szaleństwa! Warto wiedzieć, że z końcem mijającego roku do dyspozycji miłośników sportów zimowych oddano 10-osobową kolej gondolową w lokalizacji Szczyk Gondola na Halę Skrzyczeńską oraz 6-osobową kolej krzesełkową z Soliska także na wspominaną już Halę. Uruchomiono również 3 trasy niebieskie oraz wydłużono długość nartostrad. Szczyrk staje się prawdziwą perełką dla miłośników szusowania! Dodatkowym plusem jest dobry dojazd. Jak podkreślają znawcy, „jeśli wyjedziesz z Warszawy o 6, o 10 już możesz być na stoku”!

Co ciekawe miejsce uwielbiają nie tylko narciarze i snowboardziści, a także turyści, którzy wolą mniej aktywny wypoczynek. Beskidzkie pasma kryją w sobie bowiem nie tylko piękne stoki, ale też miasteczka, w których można znaleźć wiele niezwykłych atrakcji.

2) Białowieski Park Narodowy

Lonely Planet uznało Białowieski Park Narodowy za jedno z miejsc, które trzeba koniecznie zobaczyć, będąc w Polsce w 2018 roku. Puszcza to obszar niezwykły, w którym w pewnym sensie zatrzymał się czas. Zarówno flora, jak i fauna mają tu warunki do nieskrępowanego rozwoju, tak jak miało to miejsce przed wiekami. Warto więc zaszyć się w głębi lasu, by stanąć oko w oko z dziką przyrodą. W Białowieskim Parku Narodowym można bowiem zajrzeć głęboko w oczy królewskim żubrom, spotkać jelenia z łaniami, czy usłyszeć wycie wilków. Obowiązkowym punktem programu jest także przyjrzenie się symbolowi Parku, Dębowi Jagiełły, który liczy już sobie ponad 450 lat!

Co jeszcze warto zobaczyć w okolicy Białowieży? Na pewno: tajemnicze Miejsce Mocy, stację kolejową Białowieża-Pałac, Dworek Gubernatora Grodzieńskiego oraz białoruską część puszczy, w której mieszka Dziadek Mróz.

3) Gdańsk

W zeszłym roku miesięcznik „Traveler” umieścił Gdańsk na liście 9 najciekawszych miejsc na świecie, tuż obok Londynu, Hongkongu, Meksyku, Bordeaux, Tel Awiwu, Astany oraz Bogoty. Polskie miasto zostało też wyróżnione w konkursie „European Best Destination 2017”, gdzie zajęło 3. pozycję w rankingu. Dlaczego? Bo jest tu wszystko – piękne zabytki, morze, plaża, wzgórze i rzeka…. Każde miejsce w Gdańsku ma własną historię, tajemnicę oraz legendę!

 

 

Miasto, malowniczo położone nad Zatoką Gdańską, kusi licznymi atrakcjami i zabytkami. Przechadzając się urokliwymi ulicami metropolii, warto zwiedzić m.in. Główne Miasto, Muzeum Bursztynu, Długi Targ z Fontanną Neptuna, Ratusz Miejski, Bazylikę Mariacką, Katedrę i Park Oliwski oraz Westerplatte. Najlepiej odwiedzić Gdańsk w czasie Jarmarku Dominikańskiego i spróbować w czasie jego trwania – słynnego Goldwasser (likieru ziołowo-korzenny z płatkami złota).

4) Wrocław

Wrocław jest kolorowy, gościnny, tętniący życiem. Z uwagi na sporą ilość mostów i kładek nazywa się go niekiedy „Wenecją Północy”. To miejsce wielu kulturalnych wydarzeń oraz setek imprez. Miasto kusi dziesiątkami zabytków i atrakcji, w tym Rynkiem z majestatycznym ratuszem, unikatową Panoramą Racławicką, Ostrowem Tumskim, Hydropolis, słynnym ZOO, Halą Stulecia, czy oazą piękna i spokoju – Ogrodem Botanicznym UW.

Od kilku lat stolica Dolnego Śląska to jeden z popularniejszych kierunków wakacyjnych wśród polskich turystów. Wrocław uwielbiają nie tylko miłośnicy głośnych festiwali i imprez kulturalnych, ale też dzieci, a wszystko za sprawą krasnali! Śledzenie ponad 270 figurek skrzatów rozsianych na ulicach całej metropolii, to doskonała zabawa dla wszystkich i pomysł na nietuzinkowe zwiedzanie miasta.

Popularne kierunki na wakacje w Polsce w 2018 roku: inne

Jakie inne miejsca warto odwiedzić w 2018 roku? Podróżnicy, blogerzy i pracownicy branży turystycznej wymienili jeszcze m.in. tajemnicze miasto na wyspie Wolin, renesansową perełkę – Zamość, siedzibę Ducha Gór czyli Karpacz, pachnący Lawendowy Ogród w Ostrowie oraz malowaną wieś Zalipie.

 

Lifestylowy Magazyn Kobiecy
www.KobietaMag.pl TOP trendy w modzie i urodzie. Testowanie kosmetyków, konkursy. Liczne nagrody dla czytelniczek.Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *