Włosi tradycjonaliści? Coraz więcej osób decyduje się na zakupy w internecie

Włosi lubią tradycyjne lokalne sklepiki i stragany, gdzie można się potargować, pogadać z zaprzyjaźnionym sprzedawcą, z przypadkowo spotkanym sąsiadem… Starsze pokolenie, nawet jeśli używa internetu, jest z natury ostrożne, woli płacić gotówką i boi się oszustów w sieci internetu. Niestety, ten wizerunek Włoch powoli przemija wraz z tendencjami nowego pokolenia konsumentów.

Z ostatnich badań wynika, że coraz więcej konsumentów decyduje się na zakupy w internecie. Co prawda włoski rynek online ma jeszcze daleko do rezultatów osiąganych w innych krajach europejskich, ale już można mówić o radykalnej zmianie przyzwyczajeń mieszkańców Włoch. Dotyczy to w szczególności branży odzieżowej i luksusowych gadżetów.

Dynamiczny rozwój branży e-commerce we Włoszech

Ponad 43% użytkowników internetu we Włoszech zwykle robi również zakupy online (chociaż w innych krajach jest ich aż 70%), i w ostatnich latach trend ten ma charakter stale rosnący. Tak więc potencjał wzrostu zysku jest istotnie bardzo duży.

Zdecydowaną rolę odgrywają tu nie tylko oferty cenowe (klienci wciąż kierują się głównie ceną, a dopiero później wiarygodnością marki czy sklepu), ale i imponujący wybór artykułów, bez porównania większy niż może zaoferować jakakolwiek sieć tradycyjnych sklepów.

Włosi kupują online głównie odzież i akcesoria (np. zegarki, buty, torebki).
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

83 + = 92