Neapol: relacja z projekcji filmu pt. „Azyl”

1 lutego 2018 r. O godz. 20.00 w kinie La Perla w Neapolu odbyła sie projekcja filmu „Azyl” z okazji Miedzynarodowego Dnia Pamięci.
Wydarzenie zostało zorganizowane przez Konsulat Honorowy RP w Regionie Kampania we  współpracy z włosko-polskimi stowarzyszeniami z Neapolu (ACAIP) i z Salerno (AIPSAP). Film został zaprezentowany dzięki Instytutowi Polskiemu z Rzymu.

Przed projekcja zabrali głos :
– Konsul Honorowy RP Dario dal Verme, który podziękował i przywitał wszystkich obecnych gości oraz przybliżył okres historyczny i temat poruszony w filmie;
– Pani prof. dott. Suzana Glavas przedstawicielka wspólnoty żydowskiej w Neapolu, która krótko opowiedziała o swoich doświadczeniach jako córka ocalonych z Holocaustu;
– Vice- dyrektor Instytutu Polskiego w Rzymie Marek Szczepanowski, który krótko opisał fabułę filmu.

Ten film tak wzruszający i smutny, ale jednocześnie bardzo ciekawy, z pewnością wzbogacił wszystkich obecnych opowiadajac o okropnościach Shoah, a upamietniając to tragiczne wydarzenie zmusił do refleksji, aby fakty takie jak te nigdy więcej się nie powtórzyły.

Prezentacja ta pozwoliła także poznać hojność wielu Polaków, którzy narażając się i kosztem własnego życia uratowali tysiące ludzi.

 

 

Korespondencja z Kampanii: Ewa Widak, prezes stowarzyszenia A.I.P.SA.P.
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *