Warszawa: Kulinarne afrodyzjaki włoskiej kuchni – pokaz filmu Jestem miłością

Films for Food i Gutek Film zapraszają na włoski wieczór w kinie Muranów na ulicy Gen. Władysława Andersa. W programie pokaz JESTEM MIŁOŚCIĄ (Io sono l’amore) nominowanego do Oscara, reżysera filmu „Tamte dni, tamte noce” (Chiamami con il tuo nome)  Luki Guadagnino oraz dyskusja o KULINARNYCH AFRODYZJAKACH, sile włoskiej kuchni rozbudzającej zmysły i o tym jaką rolę odgrywa ona w filmie.

Spotkanie poprowadzi Anna Osmólska-Mętrak, italianistka i znawczyni włoskiego kina, wykładowczyni w Katedrze Italianistyki Uniwersytetu Warszawskiego, a jej gośćmi będą:

Tessa Capponi-Borawska, autorka wielu publikacji i książek o tematyce kulinarnej, m.in.: „Mojej kuchni pachnącej bazylią”.

Natalia Mętrak-Ruda, kulturoznawczyni, tłumaczka
(w tym licznych publikacji o tematyce kulinarnej),

– Alfredo Boscolo, współtwórca projektu Kuchnia Dantego.
Partnerem projekcji jest Wine Corner.

☛ 13.00 chlebowy pop-up store otwiera w kinie Muranów Monika Walecka.
☛ 18.00 – pokaz JESTEM MIŁOŚCIĄ (Io sono l’amore)
☛ 20.15 – dyskusja

OPIS FILMU:

„Jestem miłością”, to poruszający melodramat, będący hołdem dla kina Viscontiego. Film stał się wielką niespodzianką i odkryciem festiwalu w Wenecji, przez światową krytykę został okrzyknięty współczesnym arcydziełem gatunku i wkrótce stał się przebojem w wielu krajach Europy.
Emma (nagrodzona Oscarem Tilda Swinton) jest od wielu lat żoną Eduarda Recchi, głowy potężnej rodziny z Mediolanu. Piękna, otoczona bogactwem kobieta, żyje w świecie konwenansów, rytuałów i codziennych obowiązków. Przypadkowe spotkanie z młodym, charyzmatycznym przyjacielem syna przypomni jej o głęboko skrywanych żądzach i stanie się początkiem erotycznego przebudzenia. Pełen namiętności potajemny romans na zawsze odmieni oblicze rodziny.

 
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

− 3 = 3