Ferie bardziej wyjątkowe

Okres zimowych ferii to idealna okazja do odpoczynku nie tylko dla dzieci, które mają chwilę na porzucenie książek, ale też dla ich rodziny. Wiele osób bierze w tym czasie zaległy urlop albo realizuje długo odkładane plany. Jest to jeden z tych momentów, kiedy można sobie pozwolić na małe, finansowe szaleństwo i stworzyć wspomnienia,które pozostaną w pamięci na długie lata.

 

Kierunek północ

Choć zima kojarzy się ze śnieżnymi połaciami bieguna północnego, niewiele osób wybiera tę trasę jako punkt docelowy na spędzenie urlopu. Bałtyk, choć piękny i swojski, nie ma – pozornie – zbyt wiele do zaoferowania, gdy za oknem rządy sprawują ujemne temperatury. Z jednej strony jest to prawda, ponieważ trudno wyobrazić sobie plażowanie, kiedy dookoła leży biały puch, a woda bardziej przypomina mroźną otchłań niż błękitną toń.

 

Jednak i Pomorze jest w stanie zaoferować przyjezdnym wspaniałą rozrywkę, jakiej nie odczują w innych regionach kraju. Choćby wynajem apartamentu na ferie nad morzem jest przedsięwzięciem znacznie tańszym i łatwiejszym do zrealizowania od próby wciśnięcia się na ostatnie miejsce w domku góralskim. Mimo że pogoda nie sprzyja szaleństwom, Pomorze ma wciąż wiele do zaoferowania w uzdrowiskach i ośrodkach wypoczynkowych, a także miejscach do zwiedzania, które warto zobaczyć poza sezonem letnim.

 

 

W gronie rodzinnym

 

Spędzanie czasu nad morzem wpływa pozytywnie na dobre samopoczucie. Szum wody dobiegający zza okna, świeże, zdrowe powietrze oraz kojąca atmosfera sprawiają, że można naprawdę wypocząć. Zwłaszcza, gdy ktoś na co dzień przebywa w gwarnym otoczeniu i pragnie zażyć odrobiny wytchnienia od miejskiego zgiełku.

 

W czasie sezonu letniego nadmorskie ośrodki pełne są turystów, również zagranicznych, którzy z chęcią przybywają nad polskie morze, żeby wypocząć. W ferie problem ten praktycznie nie istnieje, ponieważ większość pędzi na stoki narciarskie albo za granicę, do ciepłych, słonecznych krajów.

 

Wynajem apartamentu na ferie nad morzem to także doskonała okazja na rodzinny wypad. Dzieci w tym czasie mogą zapomnieć o nauce i cieszyć się wolnymi dniami, a rodzice – urlopem. Choć nie jest to najmodniejszy sposób spędzenia przerwy między jednym półroczem a drugim, to jednak jest w stanie konkurować z ofertą ośrodków narciarskich w górach.

 

Dobra inwestycja

 

Ferie nad morzem to również dobra inwestycja, dla tych, którzy muszą pilnować domowego budżetu i dopinać go na ostatni guzik. Pokoje i apartamenty nad morzem w okresie ferii są dużo tańsze, a ich ilość znacznie przewyższa te dostępne w czasie wakacji. Niektóre atrakcje w ośrodkach i miejsca turystycznych posiadają specjalne pakiety zimowe, w których uwzględniają wyjątkowe atrakcje, jakich trudno uświadczyć w lecie.

 

Choć pozornie wynajem apartamentu na ferie nad morzem wydaje się szalonym pomysłem, przemawia za nim wiele argumentów – zwłaszcza tych skierowanych do polskiego sprytu i zaradności. Są to narodowe cechy, które sprawiają, że urlopowicze wiedzą, gdzie najlepiej udać się na zasłużony urlop, który nie nadwyręży nadmiernie ich portfeli.

 

 

Artykuł został przygotowany przez firmę Dom & House – Apartamenty specjalizującej się w wynajmie apartamentów w TrójmieścieDodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *