Poduszki powietrzne do… paczek

Poduszki powietrzne mają zastosowanie nie tylko w przemyśle samochodowym. Od dłuższego czasu stosuje się jako wypełniacze przestrzeni w transportowanych paczkach. Dzięki wypełniaczom tego typu można bardzo łatwo przewieźć wiele przedmiotów, nie wystawiając ich na niebezpieczeństwo zniszczenia.

 

Czym tak naprawdę jest owa poduszka powietrzna? Otóż, technicznie rzecz biorąc to nic innego jak foliowy woreczek wypełniony po brzegi sprężonym powietrzem. Dzięki temu przedmioty w paczkach są dobrze zabezpieczone.

 

 

Poduszki wypełnione powietrzem doskonale ochronią przesyłany towar, wytłumią hałas oraz zamortyzują wszelkie drgania. Warto rozważyć użycie wypełniaczy w transporcie także zimą, gdyż ochronią przed gwałtownie zmieniającą się temperaturą powietrza. Paczka zawierająca przedmiot, szczelnie wypełniona poduszkami z powietrzem to gwarancja zadowolenia klienta oraz bezpieczeństwa w czasie transportu.

Wykorzystanie i charakterystyka wypełniaczy

Jeżeli zastanawiacie się, gdzie można wykorzystać takie poduszki do wypełniania paczek, to spójrzcie na poniższą listę:

 

  • wypełnianie wolnego miejsca w kartonach, w których znajdują się różne przesyłki,
  • tłumienie wstrząsów podczas transportowania paczki,
  • amortyzowanie uderzeń podczas transportu,
  • unieruchomienie oraz zabezpieczenie przedmiotów.

 

Czym charakteryzuje się taki wypełniacz? Warto poznać 3 charakterystyczne cechy tego prostego rozwiązania, jakim jest wypełniacz:

 

  • nadaje się do użytku wielokrotnego, co zdecydowanie zmniejsza koszty,
  • jest bardzo lekki i nie wpływa na wagę produktu w paczce, a zatem na wzrost kosztów wysyłki,
  • skutecznie chroni przed uszkodzeniami mechanicznymi, na które tak często narzekają zarówno kupujący, jak i sprzedawcy.

 

 

Oczywiście istnieje jeszcze wiele innych metod wypełniania przesyłek w celu ich zabezpieczenia. Można użyć specjalnych, pozwijanych albo pofalowanych kartonów, albo wypełniaczy z pianki typu ”chipsy” lub wykorzystać styropian. Mimo to, że poduszki do wypełniania paczek nie są jeszcze tak bardzo popularne wśród wypełniaczy, to sprawdzą się idealnie w zadaniach specjalnych – zabezpieczaniu średnio ciężkich przedmiotów.

 

Warto podkreślić, że obecnie można znaleźć lub zamówić wypełniacze dostosowane do wymogów wysyłającego. Można dowolnie wybrać ich rozmiary i konfiguracje. Na rynku dostępne są malutkie poduszki wypełnione powietrzem, całe taśmy powietrzne, które składają się z wielu poduszek. Popularne stały się też maty powietrzne, którymi można owijać produkty (jako alternatywa dla folii bąbelkowej).

Artykuł został przygotowany przez firmę Optimal Pack prowadzącą sprzedaż systemów opakowaniowych.Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *