Rzym: Śnieg padał nieustannie od 2 w nocy zasypując całkowicie Wieczne Miasto

Według wczorajszego rozporządzenia władz  miasta Rzymu dzisiaj zostały zamknięte szkoły,  przedszkola, parki, wille historyczne i cmentarze. Choć przewidywano opady śniegu juz od kilku dni, myślę,  że tak naprawdę niewielu wierzyło w nagłe przyjście białej zimy.

Foto o poranku: Maja Krajnowska

Nasze zaskoczenie dzisiejszego ranka było ogromne. Śnieg padał nieustannie od 2 w nocy zasypując całkowicie Wieczne Miasto.
Już od wczesnych godzin rannych zarejestrowano problemy w przemieszczaniu się transportem miejskim i dalekobieżnym.

Foto: Maja Krajnowska

 

Wiele osób zostało zmuszonych do pozostania w domu i nie dotarło do pracy.  Niektóre dzielnice zostały zablokowane z powodu nieprzejezdnych dróg.
Wszystkie pociągi Intercity ze stacji głównej Termini,  mające odjechać dziś po południu,  zostały anulowane. Bilety w całości zostaną zwrócone tym podróżnym,  którzy mieli zaplanowaną podróż na dzisiejsze po południe oraz wszystkim  tym, którzy spóźnią  się do miejsca docelowego więcej niż 3 godziny.
Samoloty lecące z lotnisk w Ciampino i Fiumicino zostały całkowicie albo częściowo odwołane w dniu dzisiejszym.
Już od piątku Wspólnota Św. Idziego (Sant’Egidio) zbiera dla bezdomnych koce, śpiwory i ciepłe ubrania. Dziś w nocy zostało udostępnionych ok. 400 dodatkowych łóżek w noclegowniach.  Różne organizacje  i stowarzyszenia wspierające najuboższych, wydają ze wzmożoną częstotliwością ciepłe posiłki nie tylko w specjalnie do tego przygotowanych stołówkach, ale również na ulicy, aby dotrzeć do jak największej ilości zmarzniętych osób.
Została również dziś zamknięta większość rzymskich muzeów i stref archeologicznych, w tym Koloseum, Palatyn, Forum Romanum i Muzea Watykańskie.

Forum Romanum, foto Mario Messina

Późnym rankiem śnieg przestał prószyć i wyszło słońce,  które błyskawicznie rozpuszcza śnieg.  Życie w Rzymie powoli wraca do normalności.

Circo Massimo, foto Mario Messina

Korespondencja z Lacjum Maja Krajnowska, autorka strony Podróż do Rzymu.
ALL RIGHTS RESERVEDDodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *