Frajda latania dla każdego dziecka

Współczesne czasy charakteryzują się powszechnym rozwojem każdej dziedziny życia. Zmiany dotykają praktycznie każdego obszaru, więc nie powinno nikogo dziwić, że obejmują także tak prozaiczną kwestię jak zabawki dla dzieci. Co ciekawe ostatnie miesiące upływają pod znakiem niezwykłej popularności przedmiotu przeznaczonego do zabawy, który jeszcze niedawno kojarzony był jedynie z tajnymi operacjami wojska.

 

Prezent na miarę czasów

 

Dron jako prezent dla dziecka – bo o tej zabawce traktuje niniejszy tekst – to w chwili obecnej prawdziwy strzał w dziesiątkę. Warto przy tym zauważyć, że wbrew pozorom jest to propozycja praktycznie na każdą kieszeń. Zasobniejsi rodzice mogą rzecz jasna poświęcić na ten cel znaczną, liczoną nawet w tysiącach złotych, kwotę, dostając w zamian wysokiej klasy zabawkę. Tak naprawdę dostępność dronów jest na tyle duża, że najprostszy model można kupić już za kilkadziesiąt złotych.

 

Oczywiście im dron droższy, tym większe ma możliwości. Najtańsze modele ograniczają się w zasadzie jedynie do latania, i to niezbyt odległego, z uwagi na ograniczony zasięg modułu sterującego. Wraz ze wzrostem ceny stopniowo rozszerzają się także możliwości produktu. Począwszy od zwiększania się zasięgu, poprzez uzupełnienie wyposażenia drona o prostą kamerę, mogącą również wykonywać zdjęcia, aż na sprzęcie full HD skończywszy, umożliwiającym kręcenie wysokiej jakość filmów w dużej możliwości, nadającym się w zasadzie do wykorzystania komercyjnego.

 

 

Od jakiego drona zacząć?

Oczywiście rozpoczynanie przygody dziecka z dronami od podarowania mu najbardziej topowego, a jednocześnie drogiego modelu, niekoniecznie jest dobrym pomysłem. O ile bowiem latanie prostymi, lekkimi modelami jest zadaniem stosunkowo prostym, o tyle latanie egzemplarzami o większych gabarytach jest już o wiele trudniejsze, a chwila nieuwagi może skończyć się w najlepszym przypadku usterką sprzętu, a w najgorszym jego bezpowrotnym zagubieniem lub zniszczeniem.

 

Nie trzeba przy tym dodawać, że tak droga zabawka może być łakomym kąskiem dla amatorów cudzej własności. Warto więc na początek podarować dziecku drona o prostszej charakterystyce, idealnie nadającego się do opanowania umiejętności sterowania tą podniebną zabawką. A trzeba tu pamiętać, że zabawa dronem, oprócz oczywistej frajdy, ma także niemałe znaczenie dla rozwoju nowych umiejętności, przydatnych także w okresie dziecięcym, jak i w dorosłym życiu.

 

Nauka przez zabawę

 

Zabawa dronem kształtuje przede wszystkim zdolności manualne i decyzyjne. Sprawne manewrowanie pojazdem wymaga bowiem dość dużej wprawy, a ta kształtuje się wraz z kolejnymi lotami. Przy tym niezwykle ważne jest skupienie, bowiem chwila nieuwagi może kosztować co najmniej kraksę, skutkującą koniecznością przerwania zabawy. Osoba sterująca dronem utrwala więc w sobie niezwykle ważną umiejętność zachowania uwagi przez dłuższy czas.

 

Podniebne loty pozwalają także na dogłębne zapoznanie się z orientacją w terenie, a w przypadku bardziej planowych lotów, przy których wykorzystywane są mapy, wykształca także wiedzę z zakresu topografii i kierunków świata. Nowe umiejętności mają charakter ogólnorozwojowy, co sprzyja całościowemu poszerzania możliwości dziecka.

 

Artykuł powstał przy współpracy z MegaDron.plDodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.