Trentino Alto Adige: Rusza budowa tunelu Loppio-Busa

Jak podaje dziennik www.ladige.it wiosną, zaraz po Świętach Wielkiej Nocy, ruszają pracę przy budowie nowego tunelu na trasie Rovereto-Arco w regionie Trentino (łączy Comunità della Vallagarina z Comunità Alto Garda e Ledro).

Wszyscy, którzy jądąc autostradą A22 zwaną Autostrada del Brennero wybierają zjazd „Rovereto Sud Lago di Garda Nord” i chcą dostać się w kierunku Arco, Riva del Garda lub innych miejscowości wzdłuż jeziora Garda po ukończeniu budowy tunelu będą mieli ułatwione zadanie.

 

Obecnie z uwagi na ogromny ruch turystyczny trasa w okresie letnim bywa bardzo obciążona i zakorkowana. Tunel pozwoli ominąć miejscowość Nago i bezpośrednio skierować się w kierunku Arco a także dalej w kierunku Trento.

Tunel wydrążony będzie pod Passo San Giovanni (287 m.n.p.m) a pierwsze pomysły jego wybudowania prezentowane były już 35 lat temu.Obecnie wszystko jest już dopięte na ostatni guzik i tylko należy czekać na rozpoczęcie prac, których zakończenie planowane jest na 2020 rok.Koszt budowy to prawie 67 mln euro czyli około 278 mln złotych. Tunel będzie mierzył niecałe 3300 metrów i zaprojektowany jest jako jedna tuba z 3 pasami ruchu (1 w kierunku Arco, dwie w kierunku Rovereto).

 

Korespondencja z Trentino Alto Adige Łukasz Maj
Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *