W Palermo o Wrocławiu!

Już 12 marca o godz. 18 organizatorzy zapraszają do Palermo do nowo otwartego Audytorium Excelsior przy Via Lucifora Giovanni 9 na spotkanie poświecone miastu Wrocław z Małgorzatą Furdal, dyrektorem Polskiej Organizacji Turystycznej w Rzymie oraz z Roberto Polce, autorem licznych przewodników o polskich miastach publikowanych w Wydawnictwie Morellini.

Wydarzenie uzyskało patronat honorowy Comune di Palermo. Konsul honorowy Republiki RP w Palermo, Davide Farina , podkreśla , ze spotkanie jest pierwszym z całej serii zaplanowanych przez władze obu miast wydarzeń promocyjnych, poświeconych Polsce a w szczególności Wrocławiowi. Wrocław w 2016 r. był europejską stolicą kultury i z jego doświadczeń może obecnie skorzystać Palermo, które obecnie jest włoską stolicą kultury.

Pomysłodawczyni i jedną z organizatorek wydarzenia p. Danuta Stryjak, wrocławianka, od pond 10 lat związana z Palermo, pracująca na co dzień jako kierownik Szkolnego Punktu Konsultacyjnego w Rzymie, mówi, ze dla wrocławian, od dawna zauroczonych miastem, przyznanie tytułu najlepszej destynacji europejskiej w 2018 r. nie było zaskoczeniem. Wrocław , to jedno z najdynamiczniej rozwijających się miast w Polsce. Wrocław przyciąga zabytkami, atrakcjami kulturalnymi i turystycznymi, dobrze rozbudowaną infrastrukturą hotelową, ma wiele do zaoferowania poszukiwaczom ciekawych propozycji na krotki wypad weekendowy a rozbudowana siatka połączeń lotniczych łączy go z wieloma europejskimi i pozaeuropejskimi miastami. Jesienią 2017 r. uruchomiono również loty na trasie Palermo – Wrocław.

Szczegóły na plakacie oraz na stronie

Z Palermo Danuta Stryjak

 
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

27 + = 35