Koncert „Stabat Mater” D’Astorga w bazylice Loreto

A.r.co.m. (Regionalne Stowarzyszenie Chórów Marche) po raz pierwszy od momentu zrzeszenia się w 1988 roku, w dniach 17-18 marca 2018 ma zaszczyt gościć krajowe zebranie Feniarco (Federacja Stowarzyszeń Regionalnych Chórów Włoskich).

 

 

Wezmą w nim udział: prezydent Ettore Galvani i jego zastępcy Stefano Timboli i Luigi Gnocchini, jak i przedstawiciele regionalnych stowarzyszeń chóralnych.

Loreto i jego słynne Sanktuarium Matki Boskiej Loretańskiej będzie gościć wydarzenie, gdyż znajduje się dokładnie po środku Marche.

 

 

Na zakończenie pierwszego dnia obrad  federacji, o godzinie 21.30 w Bazylice Świętego Domu odbędzie się powitalny koncert, w którym weźmie udział 150 chórzystów regionu Marche i Młodzieżowa Orkiestra z Wyższej Szkoły Muzycznej – Conservatorio G.B. Pergolesi w Fermo.

Na początku Chór Młodzieżowy z Marche pod dyrekcją maestro Michele Bocchini wykona kilka polifonicznych utworów a cappella. Następnie zaśpiewane zostanie Stabat Mater autorstwa Emanuele D’Astorga w wykonaniu solistów, chóru złożonego z przedstawicieli wszystkich chórów Marche i orkiestry Wyższej Szkoły Muzycznej  „G.B.Pergolesi” z Fermo.

 

 

Drugi dzień obrad zakończy się mszą świętą o godzinie 11.30 w bazylice Loreto, w którym weżmie udział 200 chórzystów z Marche. Tym oto wydarzeniem zostaną otwarte uroczyste obchody trzydziestolecia A.r.co.m.

 

 

Korespodencja i fotografie Anna Traczewska, autorka bloga PLorIT.
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

87 + = 92