Polka laureatką prestiżowego konkursu na Sycylii

8 marca 2018 r. w Palermo na Sycylii Accademia di Sicilia podczas XX, podczas jubileuszowej edycji wręczyła 11 wyróżniającym się kobietom nagrodę “Premio Internazionale Universo Donna” .

Laureatki to kobiety, pracujące na codzień w różnych dziedzinach , wyróżniające się odwagą, doświadczeniem, przebojowością a jednocześnie skromnością, inteligencją i naturalnym kobiecym wdziękiem. Nagrody wręczano w teatrze Don Orione w Palermo.

Jedną z wyróżnionych została PolkaJustyna Anna Malinowska.

Justyna Malinowska jest absolwentką prawa i administracji Uniwersytetu Rzeszowskiego. Od ponad 10 lat mieszka w Palermo na Sycylii. Pracowała jako konsultant ds organizacji wydarzeń w agencji regionu Sycylia -Lavoro Sicilia. Pełniłą funkcję konsultanta w Parlamencie Europejskim. Przez kilka lat współpracowała z Konsulatem Honorowym RP w Palermo. Była kuratorem wystawy poświęconej Janowi Karskiemu w Palazzo Branciforte w Palermo. Od lat działa również społecznie. Jest członkiem prestiżowego Rotary Club “Baia dei Fenici” .

Obecnie z pasją i zaangażowaniem zarządza, jako dyrektor, nową instytucją na sycylijskiej scenie – Mercato Excelsior. To wyjątkowe miejsce, które powstało w siedzibie najstarszego palermitańskiego kina, noszacego tę samą nazwę, z miejsca stało się ważnym punktem w stolicy Sycylii. Skupia nie tylko lokalnych przedsiębiorców, rzemieślników i mistrzów sycylijskiej kuchni, kreując tak potrzebne miejsca pracy, ale ma ambicje stać się równiez rozpoznawalnym centrum kultury. Justyna Malinowska nie zapomina o swoich korzeniach. To właśnie w Mercato Exscelsior, odbyło się pierwsze spotkanie zorganizowane wraz Konsulatem Honorowym RP w Palermo i Polską Organizacją Turystyczną z Rzymu promujące Polskę i miasto Wrocław.

Redakcja dziękuje pani Danucie Stryjak za relację z Palermo.
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

30 − 27 =