Cosenza: FIERA DI SAN GIUSEPPE

Jak nakazuje tradycja pierwszą oznaką zbliżających się Targów Świętego Józefa w Cosenzy są stoiska z kwiatami i krzewami wzdłuż viale Mancini. Następnie pojawiają się kramy z płytkami ceramicznymi i wikliną czyli z rzemiosłem, z którego od wieków słynie to miasto. 15 marca,w dzień oficjalnej inauguracji targów, liczba kramów i bazarków miejscowych rzemieślników zawsze przekracza 600! Wiosenna fiera w Cosenzy od wielu lat cieszy się wielkim powodzeniem. Tysiące osób z bliższych i dalszych okolic  odwiedza miasto w czasie targów. W tym roku Prezydent Miasta Mario Occhiuto zdecydował, że również uczniowie i studenci mają prawo cieszyć sie tym radosnym okresem, dlatego też uniwesytet i szkoły miejskie będą zamknięte od 15 do 19 marca (rozporządzenie nie dotyczy żłobków). W czasie fiery dzieci w wieku od 4 do 14 lat zaprasza la Città dei Ragazzi (w godzinach od 8.30 do 16.30), która zorganizowała dla nich warsztaty kreatywne i edukacyjne,innowacyjne gry planszowe oraz ciekawe zabawy na świeżym powietrzu.

 

Targi Świętego Józefa zostaną oficjalnie zainaugurowane przez Prezydenta Miasta Mario Occhiuto oraz Asesorkę ds.Rozwoju Gospodarczego Miasta Loredanę Pastore 15 marca o godzinie 18.00. Uroczyste rozpoczęcie fiery uświetni występ sbandieratorów (żonglerów z kolorowymi flagami) z Bisignano, artystów na szczudłach w epokowych strojach, a to wszystko przy akompaniamencie zespołu Takabum Street Band.

 

16 marca w ramach targów rozpocznie się druga edycja kulinarnej inicjatywy, pt.’DeGustando la Fiera'(Degustacja fiery).Od 10 rano do samego wieczora, przy wsparciu Maccaroni Chef Academy, będą odbywały się eventy tematyczne – zadedykowane tradycyjnej kuchni kalabryjskiej i słodyczom. Każdy z przybyłych będzie miał okazję podejrzeć 'od kuchni' miejscowych kucharzy i cukierników oraz spróbować 'mostacciuoli' i 'zeppola',które są znakiem rozpoznawczym nie tylko Cosenzy,ale przede wszystkim Targów Świętego Józefa. Zakończenie fiery zaplanowane jak zwykle na 19 marca.

 

Korespondencja z Cosenzy Józefina Plesner.
Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *