Dobra wiadomość z Włoch: w Weronie odkryto metodę wczesnego rozpoznawania stwardnienia rozsianego

Stwardnienie rozsiane Sclerosis multiplex – jest jedną z przewlekłych i nieuleczalnych chorób neurologicznych. Co roku we Włoszech rozpoznawanych jest 250 nowych przypadków zachorowań. Na świecie choruje na nią blisko 2,5 mln ludzi. Naukowcy podkreślają, że bardzo ważne jest tutaj wczesne rozpoznanie. Im szybciej rozpocznie się odpowiednią terapię, tym większe szanse ma pacjent na utrzymanie swojej sprawności.

Sukces Uniwersytetu w Weronie

Na łamach prestiżowego czasopisma naukowego American Academy of Neurology opublikowano nową technikę wczesnego diagnozowania „złośliwych” cząsteczek stwardnienia rozsianego.

Metodę opracowali naukowcy z uniwersytetu w Weronie pod kierownictwem Massimiliano Calabrese z wydziału Neuroscienze e Biomedicina we współpracy z wydziałami Neurologia e Neuropatologia del Policlinico di Borgo Roma.

Technika opracowana w Weronie pozwala na postawienie diagnozy w ciągu zaledwie 24 godzin i już w bardzo wczesnej fazie choroby określić jakie stosować indywidualne terapie aby skutecznie interweniować. W ten sposób można uniknąć ryzykownych dla pacjenta agresywnych terapii, które mogą okazać się mało skuteczne a mają niebezpieczne skutki uboczne.

.

 
One thought on “Dobra wiadomość z Włoch: w Weronie odkryto metodę wczesnego rozpoznawania stwardnienia rozsianego

  1. kork

    jaki jest sens podpierania się filmem po włosku bez polskich napisów? Mogliście zrobić napisy, skoro już to wrzucacie

    Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

10 + = 19