Na ile wytrzymałe są drzwi antywłamaniowe? Fakty i mity o drzwiach antywłamaniowych

W ostatnich czasach powstało bardzo wiele różnych teorii dotyczących drzwi antywłamaniowych. Wytworzyło się bardzo wiele faktów, jak i mitów, które opisują takie urządzenia. Dobrze jest jednak umieć rozróżniać informacje prawdziwe od fałszywych.

 

Są w stanie zabezpieczyć dom przed włamaniem

Niestety, ale pełne bezpieczeństwo, jakie oferują producenci drzwi antywłamaniowych jest jedynie mitem. Ze statystyk wynika, że większość włamań odbywa się przez okna, a drzwi pozostają nie naruszone. Tak więc jeżeli chce się w pełni zabezpieczyć dom, to niestety ale nie wystarczy kupno drzwi antywłamaniowych. Konieczne będzie dokupienie również rolet antywłamaniowych, aby czuć się bezpiecznie. Samo zakupienie takich drzwi, bez rolet jest zwyczajnie bezsensowne.

 

 

Nie trzymają ciepła

Niestety ale drzwi antywłamaniowe faktycznie nie trzymają tak ciepła, jak zwykłe. Aby je umocnić, konieczne jest umieszczenie w nich bardzo wielu elementów metalowych, a te z koeli nie radzą sobie najlepiej z trzymaniem ciepła. Tak więc montowanie takich drzwi jest związane z koniecznością ponoszenia większych kosztów za ogrzewanie. Tak więc trzeba zastanowić się, czy bardziej opłaca się kupno drzwi antywłamaniowych, czy takich, które posiadają lepsze parametry izolacyjności cieplnej.

Są znacznie droższe

Niestety ale prawda jest to, że drzwi antywłamaniowe są znacznie droższe od tych zwyczajnych. Dzieje się tak dlatego, ponieważ są tam zawarte różne mechanizmy, które nie kosztują mało a spełniają bardzo ważną funkcję. Nie tylko same drzwi są wykonane z tworzyw, które mają za zadanie zatrzymanie potencjalnego włamywacza. Umieszczane w nich są również zamki, które znacznie trudniej otworzyć. Dlatego też te wszystkie ulepszenia sprawiają, że cena takich drzwi jest znacznie wyższa, niż takich zwyczajnych.

Nie wyglądają dobrze

Nie jest prawdą to, że drzwi antywłamaniowe wyglądają topornie. Aktualnie są takie techniki tworzenia takich drzwi, że są one w stanie wyglądać bardzo atrakcyjnie. To na samym początku jak zaczęły one wchodzić na rynek, to wyglądały one bardzo topornie i mało atrakcyjnie. Aktualnie jednak drzwi te wyglądają niemalże tak samo, jak zwykłe zakupione w sklepie. Tak więc nie psują one wyglądu całego domu, co jest również niezwykle ważne. Można więc mieć bardzo ładnie wyglądające drzwi, które na dodatek będą w stanie zwiększyć bezpieczeństwo domowników.

Zamki antywłamaniowe często się psują

Bardzo wiele osób posiada również uprzedzenia związane z tym, że zamki antywłamaniowe się bardzo szybko psują. Oczywiście jest to prawdą, o ile drzwi takie zostały zakupione u niesprawdzonego producenta. Jeżeli jednak drzwi antywłamaniowe zostaną zakupione w firmie, która jest sprawdzona i już bardzo długo działa na rynku, to takie zamki w takich drzwiach nie będą się zwyczajnie psuły. Ponadto takie firmy bardzo często gwarantują również ewentualną naprawę w momencie, kiedy drzwi takie się w jakiś sposób zepsują. I to u takich firm bardzo dobrze jest własnie kupować drzwi antywłamaniowe.

 

 

 

Artykuł został przygotowany przy współpracy z Grako.plDodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *