Wielkanoc w Watykanie 2018

29 marca Wielki Czwartek rozpoczęło się  Święte Triduum Paschalne . Wielki Czwartek jest obchodzony jako pamiątka ustanowienia przez Chrystusa sakramentów kapłaństwa i Eucharystii podczas Ostatniej Wieczerzy. W Bazylice Świętego Piotra o godz. 9.30 odbyła się msza święta Krzyżma Świętego w obecności kardynałów, biskupów i kapłanów z kurii rzymskiej.

30 marca w Wielki Piątek o godz. 17.00 w Kaplicy Papieskiej planowana jest Liturgia Męki Pańskiej. Ojciec Święty poprowadzi Liturgię Słowa, Adorację Krzyża i ryt Komunii Świętej. Następnie, o godz. 21.15 przy Koloseum odbędzie się Droga Krzyżowa. Via Crucis będzie transmitowana na żywo przez Tv Rai.

Wielka Sobota

31 marca główną celebracją Triduum Paschalnego oraz najbardziej uroczystą liturgią w całym Kościele jest nocna Wigilia Paschalna, która o godz. 20.30 w Bazylice św. Piotra. W atrium bazyliki Św. Piotra, Ojciec Świety uroczyście pobłogosławi ogień.

Niedziela Wielkanocna

Zwieńczeniem Wielkiego Postu jest Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego. 

1 kwietnia w Dzień Wielkanocy o godz. 10.00 odbędzie się Msza św. celebrowana przez papieża Franciszka I na placu Świętego Piotra. Uroczystość zakończy się o godz. 12.00 błogosławieństwem  Urbi et Orbi.

 

 

 

 
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *