Dobierz etui do ulubionego smartfonu

Każdy smartfon wymaga osłony, która zabezpieczy go przed zarysowaniem i skutkami upadków. Producenci etui przygotowali dużą ilość wariantów, które można podzielić na kilka grup: nakładki, kieszenie, futerały i kabury.

Smartfony z roku na rok stają się coraz doskonalsze. Można nimi zastąpić aparat fotograficzny, tablet, a nawet komputer, grać na nich w gry czy robić notatki. Posiadają coraz lepsze procesory, coraz doskonalszą pamięć i coraz bardziej wytrzymałe baterie. Najlepsze smartfony charakteryzują się wysoką jakością obrazu i dużą rozdzielczością (1440 x 2560, 1440 x 2960). Taki smartfon wymaga ochrony. Pierwszym dodatkiem, o jaki warto zadbać, będzie więc dobre etui.

Jakie etui wybrać?

Nakładka

Najlepszy i zarazem najbardziej popularny typ to nakładka. Najczęściej wykonuje się je z silikonu. Atutami są duża różnorodność wzorów, niskie ceny i wysoki stopień zabezpieczenia. Co prawda silikon dość szybko twardnieje i staje się podatny na zabrudzenia, ale można wówczas wymienić nakładkę.

 

Wyższej klasy nakładki są wykonane z doskonałej jakości materiałów i są odporne na wstrząsy. Przykładowo etui Galaxy S9+ Plus marki Urban Armor Gear zbudowana jest z odpornego na zarysowania tworzywa TPU oraz mocnego poliwęglanu.

 

Kieszeń

 

Pokrowiec doskonały na mniejsze smartfony, niezwykle lubiany przez kobiety. Telefon wsuwa się do kieszonki, co jest najwygodniejsze dla osób, które nie muszą po niego sięgać co kilka sekund. Tego typu pokrowce są estetyczne, wykonane z najprzeróżniejszych materiałów jak skóra, filc, często ozdobione rysunkami, zdjęciami lub wzorkami. Świetnie chronią przed zarysowaniem. Niekiedy posiadają zapięcie oraz pasek mocujący.

 

Futerał

 

To doskonały wybór dla fanów markowych gadżetów. Łatwo odsłonić ekran, bo chroni go otwierana klapka, a tył zabezpiecza podkładka z materiału, skóry lub tworzyw sztucznych. Etui są tworzone pod konkretne modele i są jak okładka na książkę. Często posiadają dostęp do gniazd i przycisków. Są wygodne, ale trzeba uważać, aby pod klapkę nie dostał się piasek. Warto zabezpieczyć delikatny ekran folią.

 

Kabura

 

Te pokrowce z grubej skóry docenią przede wszystkim mężczyźni. Można je przypiąć do spodni lub paska za pomocą specjalnego uchwytu. Są wytrzymałe i spodobają się pracownikom fizycznym, kierowcom i wszystkim, dla których trwałość etui i ochrona smartfonu są najważniejszym kryterium zakupu.

 

Autor artykułu
Artykuł został przygotowany przez firmę Flavour Design specjalizującą się w sprzedaży etui oraz akcesoriów telefonicznych.Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *