Jak zatrzymać ciepło w domu?

Kosztowne inwestycje nie są potrzebne, aby zachować ciepło w domu. Niestety jednak niektóre z nich mogą okazać się konieczne, jeśli chcemy uzyskać w domu odpowiednią temperaturę. Nie obejdzie się oczywiście bez koniecznych w tym przypadku grzejników. Jednak zacznijmy od początku.

 

W jaki sposób z domu ucieka ciepło?

Ciepło z domu ucieka poprzez nieprawidłowo izolowane ściany, nieszczelne okna, a także dach. Ci, którzy mieszkają w budownictwie jednorodzinnym mogą z tym fantem coś jeszcze zrobić. Gorzej jednak, jeśli nasze mieszkanie znajduje się w bloku. W tym przypadku jesteśmy bowiem zdani na widzimisię zarządców spółdzielni. Jednak nawet wtedy nie ma co rozpaczać, gdyż istnieją sposoby na skuteczne ogrzewanie domu zimą i zatrzymanie w nim ciepła.Podstawą będzie oczywiście wyposażenie naszego mieszkanie w odpowiednie grzejniki takie, jak te, które oferuje nam sklep z grzejnikami kanałowymi. [url=”https://www.artykulygrzewcze.com/”]Grzejniki kanałowe[/url] doskonale sprawdzą się zarówno do łazienek, jak i pokój mieszkalnych. Będą nie tylko dawać nam ciepło, ale również sprawią, że nasze wnętrze będzie prezentować się bardzo elegancko. W przeciwieństwie do innych rodzajów grzejników, te kanałowe, stanowią bowiem ozdobę samą w sobie. Świetnie sprawdzą się zarówno do wnętrz nowoczesnych, utrzymanych w stylu industrialnym, jak i tych tradycyjnych. Duży wybór różnorodnej kolorystyki i wzornictwa grzejników sprawi, że dopasujemy je bez problemu do praktycznie każdego wnętrza.

 

Foto: Pixabay

Zatrzymanie ciepła w mieszkaniu

Kwestie zapewnienia mieszkaniu odpowiedniej temperatury mamy już za sobą, problem polega tutaj jednak na tym, jak nie dopuścić do ciągłych strat w energii, w tym jej spadku. Poniżej przedstawiamy kilka sprawdzonych sposobów.

Szczelność to podstawa

Zadbaj o odpowiednią szczelność okien i drzwi. To absolutna podstawa w przeciwdziałaniu uciekania ciepła z domu. Do tego celu możesz zakupić specjalne taśmy lub uszczelki. Dzięki nim ciepłe powietrze będzie skutecznie zatrzymywane w mieszkaniu.

Odkryj grzejniki

Przy grzejniku znajduje się sofa? Jest on zasłonięty przez zasłony lub innego rodzaju meble? Natychmiast zmień ustawienie swojego wyposażenia w danym pomieszczeniu. Poprzez zakrywanie grzejnika uniemożliwiasz ciepłu przenikania do wnętrza pokoju. Decydując się na małe przemeblowanie od razu poczujesz różnicę. I to dosłownie, bo w temperaturze.

Stała temperatura

W swoim domu zainstaluj termometr. To on wskaże Ci jaka jest temperatura w danym pomieszczeniu. Dlaczego jest to istotna kwestia? Ponieważ wg specjalistów najbardziej optymalną jest 21 stopni Celsjusza. Zarówno dla ludzi, jak i z punktu widzenia ekonomicznego. Przy temperaturze wyższej z mieszkania będzie uciekać naturalnie około 15% ciepła. Natomiast przy niższej zaoszczędzimy jedynie 10% energii.

Zmniejszaj temperaturę na wieczór

Odstępstwem od utrzymywania stałej temperatury w mieszkaniu będą wyjazdy – na kilka godzin lub dni – i godziny nocne. Jeśli chcesz zagwarantować sobie dobry sen zakręć kaloryfery na noc. Nie tylko zmniejszysz wtedy koszty ogrzewania, ale również ograniczy suchość powietrza w mieszkaniu, które może utrudnić Ci zasypianie, a nawet sprzyjać rozwijaniu się chorób górnego układu oddechowego.

Zasłaniaj zasłony na noc

Doskonale wiemy, że to właśnie przez szczeliny w oknach ucieka najwięcej ciepła, dlatego warto jest zadbać, aby przepływ powietrza przy oknach ograniczyć do minimum. Zwłaszcza w nocy. Wieczorem, przed pójściem spać, zasłoń zasłony. To sprawi, że chłodne powietrze nie będzie napływać do mieszkania, a Ty nie będziesz zmuszony/a do odkręcenia kaloryferów w nocy – co nie jest zbyt korzystne.

Panele z folii aluminiowej za kaloryferem

Bardzo dobrym pomysłem na zatrzymanie ciepła we wnętrzu mieszkania jest również umieszczenie za kaloryferami paneli z folii aluminiowej. Ciepłe powietrze będzie się od nich odbijać, dzięki czemu do wnętrza domu przeniknie jego większa ilość, a my unikniemy strat w energii. Do tego celu wybierz specjalną folię izolacyjną.

Grzejniki dekoracyjne i łazienkowe AG Warszawa
Artykuł dostarczony przez AG Grzejniki z Warszawy produkujący grzejniki dekoracyjne i łazienkowe.Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *