Szerokie zastosowanie pamięci typu pendrive

Pendrive to urządzenie, bez którego obecnie praktycznie nikt nie może się obejść. Pamięć przenośna zajmuje niewiele miejsca, a jednocześnie pozwala mieć zawsze przy sobie wszystkie niezbędne dokumenty, zdjęcia czy inne pliki.

 

Przechowywanie danych

Oczywiście najważniejszym zastosowaniem pendrive’a jest przechowywanie danych. Dobrze zabezpieczona zawartość może być pozostać na pamięci przenośnej przez wiele lat. Pendrive przydaje się więc jako urządzenie, na którym gromadzone są kopie ważnych plików. Tym samym można mieć pewność, że dane na pewno nie zostaną utracone na przykład w razie awarii komputera. Pendrive to także urządzenie niezwykle przydatne dla osób tworzących projekty – korzystając z pamięci przenośnej, mogą mieć swoje portfolio zawsze przy sobie, a w razie potrzeby w dowolnym punkcie dokonać wydruku czy wywołać zdjęcia znajdujące się na urządzeniu. Pendrive przydaje się zarówno w życiu zawodowym, prywatnym, jak również w szkole.

 

Techniczne zastosowanie pendrive’a

 

Pendrive to jednak nie tylko pamięć przenośna dla różnego rodzaju dokumentów. Bezpośrednio z niego można także uruchamiać wiele programów czy nawet załadować system operacyjny. W przypadku urządzenia z odpowiednią pojemnością pendrive’a można wykorzystać do bezpośredniej instalacji systemu operacyjnego typu flash, co pozwala na korzystanie z niego na wielu komputerach przy zachowaniu tych samych ustawień. Pamięć przenośna umożliwia także korzystanie z programów typu portable, a więc takich, które nie wymagają instalacji i działają zaraz po ściągnięciu oraz uruchomieniu. Mogą to być między innymi programy antywirusowe skutecznie zabezpieczające komputer przed niechcianym oprogramowaniem, jak i odtwarzacze plików multimedialnych czy narzędzia systemowe. Pendrive o dużej pojemności może być także wykorzystany jako pamięć operacyjna. Choć nie zastąpi pamięci RAM, to w przypadku, gdy jej ilość jest niewystarczająca, może okazać się dobrym rozwiązaniem zastępczym.

 

Pendrive – zabezpieczenie komputera

 

Pendrive może się sprawdzić jednak nie tylko jako zewnętrzne zabezpieczenie komputera, a więc pamięć z programem antywirusowym. Zastosowanie znajdzie także w przypadku korzystania z jednego komputera wraz z kilkoma innymi osobami. Tradycyjną pamięć USB można w takiej sytuacji zamienić na klucz do systemu, zamiast korzystać z hasła do konta.

 

Pendrive jako gadżet reklamowy

 

Pendrive znajduje zastosowanie również jako gadżet reklamowy. Pozwala na skuteczne budowanie świadomości marki. Nie tylko umożliwia zaprezentowanie swojego portfolio w odpowiednim momencie, ale także okazuje się niezastąpiony przy prowadzeniu promocji usługi czy danego produktu. Logo, adres strony internetowej czy nazwa firmy znajdująca się na urządzeniu, będzie trwałym nośnikiem reklamy. Pendrive jako gadżet reklamowy sprawdzi się o wiele lepiej niż kubki czy długopisy. Jako przedmiot przydatny zarówno w życiu zawodowym, jak i na co dzień, z pewnością będzie użytkowany przez osoby, które go otrzymają. Oznacza to, że wizerunek firmy skutecznie utrwali się w świadomości potencjalnych klientów.

Przy wpisie pomógł sklep z gadżetami Memorabbit.pl.
Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *