Rimini zwiększa liczbę policjantów, priorytetem jest bezpieczeństwo miasta

Rimini: Czyżby polskie ofiary z sierpnia 2017 (brutalny gwałt na polskiej turystce i pobicie jej partnera)  przyczyniły się do tego że Rimini nagle się obudziło i  jako priorytet postawiło bezpieczeństwo miasta?

10 kwietnia we Włoszech obchodzono 166 rocznicę powstania Państwowej Policji, z tej właśnie okazji w Rimini podsumowano  ostatni rok, który jak przyznaje komendant policji w Rimini Maurizio Impronta, był bardzo ciężkim i pełnym przestępstw. Zwłaszcza w sezonie letnim (od maja do sierpnia) przestępczość  podwoiła się w stosunku do pierwszego  i ostatniego kwartału:  w sumie 11395 zbrodni popełnionych w czterech centralnych miesiącach roku.

Na uroczystości podkreślono miedzy innymi incydent z sierpnia 2017 (brutalny gwałt na polskiej turystce i ciężkie pobicie jej partnera), który był jednym z najbardziej okrutnych przestępstw we Włoszech na terenie Rimini.

Rimini od bardzo wielu lat starało się o zwiększenie liczby nowych policjantów, i być może właśnie ten okrutny incydent w dużym stopniu przyczynił się do decyzji aby  miasto wreszcie otrzymało pomoc: podczas uroczystości zapowiedziano przybycie 35 nowych funkcjonariuszy wraz z ekwipunkami.

Komendant optymistycznie stwierdził, że już są widoczne postępy w pracy tutejszych funkcjonariuszy. W pierwszym kwartale bieżącego roku notuje sie 9% mniej przestępstw w porównaniu z  poprzednim rokiem, co prawda sezon letni jeszcze przed nami, ale już ze zwiększoną liczbą funkcjonariuszy.

Korespondencja z regionu Emilia-Romagna: Aneta Malinowska: autorka strony Polacy z Bolonii i okolic i Aneta Malinowska – fotografie, pittura

 
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *