Wyjazd na weekend z dzieckiem wiosną – popularne miejsca

Dni stają się coraz cieplejsze i bardziej słoneczne, dlatego warto wyruszyć na weekendową rodzinną wycieczkę. Poznaj najpopularniejsze miejsca na wiosenny wyjazd z dzieckiem i spędźcie wspólnie czas w niecodziennych okolicznościach.

 

Wrocław

Oprócz urokliwych kamieniczek Rynku czy zachwycających katedr Wrocław posiada przyciągające turystów Afrykarium. Aż 15 000 000 litrów wody w 21 basenach i akwariach zamieszkuje około 250 gatunków ryb i wiele innych wodnych zwierząt. To jedyne takie miejsce w Polsce. Zlokalizowane w sąsiedztwie wrocławskiego ZOO, stanowi jedną z ciekawszych atrakcji dla całych rodzin. W ogromnym oceanarium można oglądać między innymi ogromne płaszczki, rekiny, manaty, pingwiny czy hipopotamy. Nie zabrakło też rafy koralowej. Wszystkie wodne zwierzęta z Afryki dzieci zobaczą z bliska, stojąc w przeszklonym tunelu albo na tarasach widokowych. Niedaleko Afrykarium znajduje się Hala Stulecia a przy niej Pergola z fontanną. Warto wziąć udział w wieczornym multimedialnym pokazie. Gra świateł, muzyki i strumieni wody to niezapomniany widok. Inną wrocławską atrakcją jest Hydropolis, miejsce przeznaczone dla dzieci od 3. roku życia. Nasze pociechy dowiedzą się wielu interesujących faktów o wodzie dzięki nowoczesnym technologiom, interaktywnym instalacjom, replikom i modelom. Wystawę zorganizowano w zabytkowym, XIX-wieczny podziemnym zbiorniku wody o powierzchni 4 tys. m2.

 

Karpacz

Karpacz jest jednym z najpopularniejszych celów górskich wycieczek. Miasto pełne drewnianych góralskich domków to znakomita baza wypadowa na Śnieżkę. Możemy zatem wybrać się z maluchami na wyprawę pośród urzekających krajobrazów. Widoki zapierają dech w piersiach, a cała rodzina zyska szansę do aktywnego wypoczynku na świeżym powietrzu. Wspaniałą lokalną atrakcją okaże się także muzeum zabawek. W nim dorośli wrócą do wspomnień z dzieciństwa, a maluchy zobaczą mnóstwo przepięknych lalek, pluszaków, samochodzików i miniatur. Niedaleko Karpacza znajduje się miejsce zapewniające kapitalną rozrywkę, czyli Western City. Razem z naszymi pociechami przeniesiemy się w niezwykły świat Dzikiego Zachodu. Będziemy bawić się w kowbojów, strzelać z łuku i szukać złota.

Krasiejów

W miejscowości zlokalizowano największy kompleks turystyczny w Polsce, czyli JuraPark. Ten edukacyjny park rozrywki. Zobaczymy w nim między innymi dinopark z oryginalnej wielkości dinozaurami. W Tunelu Czasu cofniemy się w odległą przeszłość i obejrzymy wędrówki kontynentów, zmiany klimatyczne i największe kataklizmy w dziejach naszej planety. Na terenie obiektu znajduje się także kino 5D, park rozrywki oraz prehistoryczne oceanarium. Weekend w Krasiejowie może obfitować w niezapomniane przeżycia.

Zator

W zatorze odwiedzimy największe w Polsce wesołe miasteczko, Energylandię. Podzielone na różne strefy tematyczne, oferuje mnóstwo atrakcji. Maluchy świetnie czują się w Bajkolandii, całe rodziny mogą bawić się w Strefie Familijnej. Dostępny jest także Water Park. Energylandia zapełni wiosenny wypad znakomitą zabawą, dlatego warto wybrać się do niej ze swoimi pociechami.

Jeśli szukasz miejsca na weekendowy wyjazd z dzieckiem wiosną, najciekawsze i najpopularniejsze miejsca to Wrocław, Karpacz, Krasiejów oraz Zator. Wybierając jedną z tych miejscowości możesz zyskać pewność, że Twoja rodzina spędzi czas w aktywny i niebanalny sposób.

 

 

MK
Artykuł przygotowano we współpracy z www.tatento.pl/ac/30/podroze-z-dzieckiem.One thought on “Wyjazd na weekend z dzieckiem wiosną – popularne miejsca

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *