Rzym: Race for the Cure Roma 2018

Race for the Cure Roma” to czterodniowa, (do 2017r. trzydniowa) największa we Włoszech manifestacja promująca profilaktykę raka piersi, organizowana przez Komen Italia pod Honorowym Patronatem Prezydenta Włoch -Sergio Mattarella. W 2017 roku wzięło w niej udział ponad 60 tys. osób.

Stowarszyszenie Społeczno-Kulturalne Le Rondini po raz siódmy włącza się w to wydarzenie i jest to jeden z przykładów aktywnego uczestniczenia Polonii w życiu miasta i kraju, w którym od dawna mieszkamy.

17, 18 i 19 maja zachęcamy do odwiedzenia Villaggio della Salute na Circo Massimo. Panie będą mogły bezpłatnie uczestniczyć w konferencjach, warsztatach i szkoleniach na temat prewencji raka piersi i zdrowego stylu życia, Panie i Panowie w zajęciach sportowo-rekreacyjnych. W Villaggio Race przewidziana jest także strefa „Donne in Rosa” – przeznaczona dla Kobiet, które pokonały lub nadal walczą z rakiem piersi.

20 maja Stowarzyszenie Le Rondini weźmie udział w 2 km Marszu Różowej Wstążki.

Zapraszamy do udzialu w Marszu wszystkie osoby, które chcą wspólnie wyrazić wsparcie dla walki z rakiem piersi oraz licznych działań profilaktyczno-edukacyjnych prowadzonych w ramach kampanii Komen Italia!

Zapisy są otwarte dla kobiet, mężczyzn i dzieci.

Organizator Drużyny „POLONIA”: Stowarzyszenie Społeczno-Kulturalne Le Rondini.

Patronat Honorowy: Wydział Konsularny Ambasady RP w Rzymie.

Patronat Medialny: Nasz Świat, VideoPyja, Polacy we Włoszech, Mojabancarella.

Osoby, które zapiszą się „on line” na stronie Komen lub w innych punktach informacyjnych, mogą wpisać na formularzu: Squadra „Le Rondini – Polonia” i 20 maja dołączyć do polskiej Drużyny (o godz. 9.30 na Circo Massimo). Osoby, które nie mają możliwości wzięcia udziału w Marszu a chcą wesprzeć tą akcję wpłacając 15e (oraz otrzymać pamiątkową koszulkę), prosimy o kontakt.

Informacje i zapisy:

Renata Kobendzowska: Tel. 3277475562,

Stefania Maj: 3381963304,

Iwona Bigos – 3897875133

E.mail. [email protected]
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

52 − 51 =