Stowarzyszenia “Amici Italia-Polonia” z Taranto i „Amici Italia-Polonia Bona Sforza” z Massafry zapraszają na spotkanie z kulturą polską

Stowarzyszenia “Amici Italia-Polonia” z Taranto i „Amici Italia-Polonia Bona Sforza” z Massafry zapraszają na spotkanie z kulturą polską.

W dniu 20.04.2018 o godzinie 19.00 odbędzie się w Massafrze (Taranto) otwarcie wystawy fotografii Agnieszki Jarzębowskej, poświęconej właśnie polskim klimatom.

 

Agnieszka Jarzębowska jest nauczycielką, tłumaczką i poetką, oprócz niej przyjedzie z Polski także Alicja Maria Kuberska, poetka, tłumaczka, dziennikarka i wydawca czasopisma „Metafory Współczesności”.

Z okazji otwarcia wystawy spotkają sie także w Centrum Kulturalnym Barbary Wojciechowskiej w Massafrze także miejscowi poeci, będzie więc to okazja do wszechstronnej i pięknej wymiany poetyckiej. Z gośćmi będzie rozmawiała Joanna Kalinowska, inicjatorka tej wymiany, poetka i tłumaczka zamieszkała na stałe w Taranto. 21 04.2018 polskie poetki pojawią się w Bisceglie, gdzie rano będą rozmawiały z młodzieżą szkół średnich, a o osiemnastej spotkają się z dorosłą publicznością w sugestywnym Chiostro di Santa Croce. 23.04.2018 Agnieszka Jarzębowska i Alicja Maria Kuberska spotkają się w Bari z członkami grupy literackiej „La Vallisa”, która od kilku lat prowadzi wymianę poetycką z poetami z Polski.

Spotkanie odbędzie się w księgarni „Roma” na piazza Aldo Moro 13.

Serdecznie zapraszamy na spotkania!

Korespondencja z Apulii:  Joanna Kalinowska, stowarzyszenie Amici ItaliaPolonia z Taranto – amici@onet.pl

 
2 thoughts on “Stowarzyszenia “Amici Italia-Polonia” z Taranto i „Amici Italia-Polonia Bona Sforza” z Massafry zapraszają na spotkanie z kulturą polską

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *