Sycylia: jedno z najpiękniejszych miasteczek oferuje sprzedaż domów za 1 euro

Władze miejskie Sambuca di Sicilia (Agrigento) postanowiły wystawić na sprzedaż 17 domów za symboliczną cenę 1 euro. Inicjatywa ta, podobnie jak w innych regionach Włoch, np. na Sardynii, ma wpłynąć stymulująco na rozwój turystyki i odbudowę lokalnego dziedzictwa architektonicznego, ale przede wszystkim ma zapobiec stopniowemu wyludnianiu się miasteczka. Takie projekty sprawdzają się pozytywnie zarówno w branży turystycznej jak i w rozwoju przedsiębiorczości na danym terytorium – tłumaczą eksperci.

Warto przypomnieć, że w 2016 Sambuca di Sicilia  otrzymało tytuł  najpiękniejszego miasteczka Włoch. Domy przeznaczone na sprzedaż znajdują się w obrębie zabytkowej Starówki miasteczka.

Projekt „domy za 1 euro” został zaprezentowany 11 kwietnia br. Zgłoszenia do konkursu są przyjmowane do 2 maja 2018. Należy wpłacić kaucję 5 tysięcy euro jako gwarancję i zobowiązać się do odrestaurowania domu w ciągu trzech lat.

.
3 thoughts on “Sycylia: jedno z najpiękniejszych miasteczek oferuje sprzedaż domów za 1 euro

  1. ania

    Te domy to kompletna ruina. Ciekawe, czy rzeczywiście da się wyremontowac je za 15 tys. euro. Jeśli tak, coż, dla fanów Sycylii i jej klimatu biednego włoskiego południa, to jest jakaś okazja – jako opłacalna inwestycja niekoniecznie. To pół godziny drogi od morza, a południowe wybrzeże wyspy jest śliczne.

    Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *