Festiwal Etnograficzny w San Michele all’Adige

Muzeum Etnograficzne w San Michele all’Adige niedaleko Trydentu świętuje w tym roku jubileusz 50- lecia. Tym bardziej uroczysty charakter miał organizowany co roku przez Muzeum Festiwal Etnograficzny, który odbył się 14 i 15 kwietnia.

 

 

Wzięło w nim udział ponad sto organizacji działających na terytorium prowincji Trydent. W pięknej scenerii średniowiecznego gmachu Muzeum, na jego dziedzińcu i w ogrodzie zwiedzający brali udział w różnego rodzaju laboratoriach, poznawali nieistniejące już zawody, ludowe rzemiosło i rękodzielnictwo, zielarstwo, pszczelarstwo i wiele innych oraz mogli skosztować tradycyjnych potraw regionalnych. Atrakcją dla gości były koncerty chórów i muzycznych zespołów ludowych, przedstawienia teatralne czy występy zespołów folklorystycznych.

 

 

Nie mogło zabraknąć zespółu Jawor działającego przy Związku Polaków w Trydencie, który już po raz drugi wziął udział w festiwalu. Tym razem wystąpił także zespół dzieci, które zatańczyły krakowiaka, polkę lubelską i zaśpiewały piosenkę “Hej na krakowskim rynku”. Było to bardzo interesujące spotkanie miłośników kultury ludowej. Dyrekcji i Pracownikom Muzeum i wszystkim Organizatorom, którzy przyczynili się do tej pięknej imprezy, należą się wielkie podziękowania i gratulacje. Do zobaczenia w przyszłym roku.

 

 

Tekst i zdjęcia nadesłała: Magdalena Zabłocka z Trydentu

 

Wszelkie prawa zastrzeżone
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *