Kolczyki na komunię – prezent zawsze na czasie

Z roku na rok coraz ciężej jest wybrać prezent na komunię. Dawno minęły czasy, kiedy na pierwszą komunię dawało się w prezencie dziecku aparat fotograficzny, zegarek czy rower. Dzisiaj to już coraz częściej są różnego rodzaju sprzęty elektroniczne – tablety, telefony i innego typu rzeczy, tak bardzo przesiąknięte współczesnymi czasami. Jednak są takie prezenty na pierwszą komunię świętą, które są ponadczasowe i należą do nich między innymi kolczyki. Warto w tym szczególnym dniu podarować prezent, który będzie cieszył nie tylko na chwilę, ale będzie stanowił pamiątkę na całe długie lata.

Dobór kolczyków na komunię, to jednak również nie jest łatwy wybór. Ważne jest na pewno, aby skonsultować swój zakup z rodzicami dziewczynki, która ma zostać obdarowywana. Osoby postronne często nie mają wiedzy na przykład na temat tego, że dziecko ma alergię na jakiś kruszec. Dlatego ważne jest, aby kolczyki na komunię były wykonane z odpowiedniego kruszcu i były jak najbardziej trwałe, ponieważ jednak mają stanowić pamiątkę na długie lata. Mogą one być wykonane z żółtego złota, ze srebra, albo z białego złota. Tytan jest również bardzo dobrym rozwiązaniem, natomiast nie jest on dosyć często stosowany. Częściej jako kolczyki na komunię są wybierane te ze złota lub srebra. W końcu, to ma być jeden z pierwszych elementów eleganckiej biżuterii małej kobiety, więc nie może być to byle co.

Tak samo, jak z kruszcem, podobnie jest z rozmiarem kolczyków. Kolczyki na komunie nie mogą być biżuterią ogromną. Jednak bądź co bądź są one przeznaczone dla małej kobietki, która dopiero zaczyna najczęściej swoją przygodę z biżuterią. Jeżeli chcemy dodać trochę elegancji danym kolczykom, możemy wybrać te z cyrkoniami. Występują one w bardzo różnych kolorach i na pewno znajdzie się cos odpowiedniego dla młodej panny. Należy być również rozważnym przy dobieraniu kształtów. Dobrze by było, aby kolczyki na komunię miały kształt nie koniecznie taki, który jest aktualnie modny, ale taki który będzie na tyle uniwersalny, aby stanowić pamiątkę na długie lata. Czasami kobiety, które otrzymały piękne kolczyki na komunię, potrafią nosić je również w dorosłym życiu, szczególnie na specjalne okazje.

Ważne, aby kolczyki na komunię z jednej strony były eleganckie a z drugiej, aby nie były one zbyt krzykliwe. Z drugiej strony nie mogą to być kolczyki tak zwykłe, że aż codzienne. Ma to być biżuteria otrzymana na specjalną okazję i noszona przede wszystkim w wyjątkowych okolicznościach.

Tablety pojawiają się coraz to nowe, elektronika się starzeje albo co rusz pojawiają się nowe modele. Pieniądze również są ulotne, dlatego warto przy okazji komunii zainwestować w prezent zarówno ładny, jak i ponadczasowy. Oczywiście rodzice najczęściej służą pomocą w tej materii i bardzo chętnie pomogą rozwiązać problem prezentu na ten szczególny dzień. Ważne, aby był to prezent zapamiętany i jak najbardziej klasyczny, ponieważ akurat kolczyki na komunię jako prezent nigdy nie wyjdą z mody i nigdy nie będą złym wyborem.

 

 

Artykuł powstał we współpracy z Love Story JewelleryDodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *