Polak rzuca kamieniami w turystów i atakuje karabinierów. Napastnik jest dobrze znany w okolicy Sieny

Castiglione d’Orcia (Siena)– u  stóp gorących źródeł Bagni San Filippo, Polak  rozbiera się przed karabinierami  na prośbę okazania dokumentu tożsamości, następnie obraża ich i atakuje…

Wczesnym rankiem 30 kwietnia 2018 w pogodny dzień, tuż przy kąpielisku, młody mężczyzna zaczyna rzucać kamieniami w stronę pary kąpiących się, bez żadnego powodu. Wystraszona kobieta natychmiast  zadzwoniła na numer 112 zgłaszając incydent.  Po niedługim czasie nadjechał patrol karabinierów z Montalcino.  Funkcjonariusze poprosili mężczyznę  o dokumenty, ale  w odpowiedzi usłyszeli obelgi. Po czym Polak  zaczął się rozbierać, a następnie zaatakował funkcjonariuszy. Wezwano posiłki, po szarpaninie, bójce i próbach wyrwania się aresztowano  napastnika, który obecnie oczekuje na proces w trybie przyspieszonym.

Okazało się, że aresztowany Polak jest bardzo dobrze znany w okolicy, gdzie ma na swoim koncie wiele innych incydentów, m.in   zastraszanie, czy sianie paniki  w lokalach w  Abbadia San Salvatore i Piancastagnaio. Poza tym  już wcześniej okoliczni mieszkańcy zgłosili go w petycji do burmistrza z prośbą o interwencję.

Korespondencja: Aneta Malinowska, autorka stron  Polacy z Bolonii i okolic i Aneta Malinowska – fotografie, pittura
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *