Kurs euro idzie w górę, a szukasz waluty na wakacyjny wyjazd?

Wreszcie doczekałeś się wymarzonego urlopu, lecz z powodu dynamicznie wzrastającego kursu euro rozważasz opcję przełożenia na później planowanego wyjazdu zagranicznego? Nie wiesz jednak jak powiedzieć o tym dzieciom, które od wielu tygodni nie myślą o niczym innym, jak o wakacjach? A gdyby ci powiedzieć, że możesz wymienić walutę taniej niż w kantorze? Możesz wymienić euro bez spreadu, korzystając z serwisu społecznościowej wymiany walut. W ten sposób zaoszczędzisz nawet do 8%.

 

 

Na czym polega społecznościowa wymiana walut?

Jest w internecie takie miejsce, w którym spotyka się ponad 260 tysięcy osób. Wymieniają oni pomiędzy sobą waluty, nie martwiąc się o jakiekolwiek z góry narzucane kursy. Sami składają sobie oferty wymiany i nie dotyczy ich problem spreadu. Serwis z którego korzystają nazywa się Walutomat. Jest to elektroniczna platforma, funkcjonująca na zasadzie giełdy, która pośredniczy w transakcjach wymiany walut pomiędzy zarejestrowanymi użytkownikami. Platforma ta funkcjonuje nieprzerwanie już od 2009 roku, będąc najdłużej działającym serwisem tego typu w Polsce.

Aby wymieniać walutę za pośrednictwem giełdy internetowej, należy najpierw zarejestrować się i aktywować swoje konto. Następnie przychodzi czas na zasilenie wirtualnego portfela dowolną kwotą złotówek z przeznaczeniem na zakup euro. Kiedy środki zostaną już zaksięgowane, staniesz przed wyborem jednej z dwóch opcji zawarcia transakcji. Pierwsza z nich polega na szybkiej akceptacji najkorzystniejszych w danym momencie kursów z bazy wszystkich użytkowników serwisu. Wybierając tę metodę, zdołasz sfinalizować operację nawet w kilka minut. Jeżeli jednak czas nie jest dla ciebie priorytetem, masz także możliwość zamieszczenia własnej oferty i poczekania aż inny uczestnik giełdy przedstawi komplementarne zgłoszenie. System automatycznie dobierze obie oferty i zainicjuje transakcję.

 

Jakich kursów euro możesz się spodziewać?

 

Na stronie pod adresem https://www.walutomat.pl/kursy-walut/eur-pln/ znajdują się bieżące kursy euro, aktualizowane wielokrotnie w ciągu każdej doby. Ich wartości są zależne od ofert zgłaszanych przez użytkowników serwisu społecznościowej wymiany walut. Możesz zapoznać się zarazem z zestawieniem ostatnich transakcji, a także sumarycznymi kwotami operacji wszystkich uczestników giełdy. Warto przeanalizować również notowania archiwalne z wybranego przedziału czasowego. Są one prezentowane na kolorowym wykresie, pozwalającym na łatwą i szybką interpretację. Możesz porównywać kursy sprzedaży i zakupu euro, a także zestawiać je ze średnimi notowaniami na świecie. Dzięki temu zobaczysz, że wymiana walut w internecie naprawdę się opłaca!

 

Jak wypłacić euro ze swojego wirtualnego portfela?

 

Kiedy już sfinalizujesz transakcję zakupu euro przed wyjazdem, przyjdzie wtedy czas na wypłatę środków ze swojego elektronicznego portfela. Możesz przelać je na dowolny rachunek walutowy w banku, a także bezpośrednio na konto w zagranicznym banku. Dzięki usłudze przelewów zagranicznych zdołasz od razu opłacić podróż lub noclegi. Jest to niezwykle wygodną opcją, jeżeli korzystasz z usług zagranicznego biura podróży.

 
One thought on “Kurs euro idzie w górę, a szukasz waluty na wakacyjny wyjazd?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *