Atrakcje dla dzieci w lubuskiem

Lubuskie jest regionem bardzo mało w Polsce znanym. Ziemia Lubuska to region, który jest bardzo atrakcyjny turystycznie. Jego największym bogactwem jest wspaniała przyroda. Nie brakuje tutaj wspaniałych lasów i mnóstwa akwenów wodnych. To z powodu licznych jezior i jeziorek region nazywany jest nawet „krainą pięciuset jezior”. Nie brakuje więc tutaj atrakcji zarówno dla dorosłych jak i dla dzieci.

Ogród botaniczny i mini zoo w Zielonej Górze

 

Zielonogórski ogród botaniczny jest najmłodszym i najmniejszym tego typu obiektem na terenie naszego kraju. Zajmuje powierzchnię 2,5 hektara. Mini zoo nosi bardzo wdzięczną nazwę: Bajkowa Zagroda. Dzieci mogą tutaj zobaczyć: kozy, surykatki, daniele, bażanty i papugi. Jest także paw. Na maluchów czeka gadające drzewo, które opowie im historię Czerwonego kapturka. Są tutaj także postacie z dziecięcych bajek: kot w butach, królewna Śnieżka i Kopciuszek. Dla maluchów przygotowany został także plac zabaw. Ścieżki są bardzo szerokie, nie ma żadnych utrudnień dla osób z dziećmi w wózkach.

 

Planetarium w Zielonej Górze

 

Planetarium Wenus w Zielonej Górze to atrakcja dla trochę starszych dzieci. Na widowni przygotowanych zostało 93 miejsca. Pokazy gwiaździstego nieba odbywają się w technologii fulldome lub w technologii 3D. Na terenie planetarium mieszczą się także inne atrakcje: ekspozycja astronomiczna „Układ słoneczny” i laboratorium optyczne „Jaskinia światła”. Planetarium jest czynne od wtorku do niedzieli.

 

Park Krasnala w Nowej Soli

 

Wielu mieszkańców Nowej Soli po zlikwidowaniu w mieście wielu zakładów przemysłowych zajęło się produkcją figurek ogrodowych krasnali. To na ich część w mieście otwarty został Park Krasnala. Na najmłodszych czeka tutaj mnóstwo atrakcji: zjeżdżalnie, huśtawki, wiklinowy labirynt i mnóstwo postaci z bajek. Największą atrakcją jest jednak Soluś. To największy ogrodowy krasnal, który ma ponad 5 metrów wysokości. W parku czynna jest sala zabaw dla dzieci. Wstęp do sali jest płatny.

 

Zoo safari w Świerkocinie

 

To ogród zoologiczny, który można zwiedzać z samochodu. Zwiedzający nie są odgrodzeni od dzikich zwierząt fosami, kratami ani szybami. Powierzchnia zoo to około 20 hektarów. Zgromadzono w nim około 600 zwierząt. Zoo safari w Świerkocinie jest jedną z największych turystycznych atrakcji regionu. Miejmy nadzieję, że właściciel obiektu otworzy go zgodnie z obietnicą wiosną bieżącego roku.

 

Park Dinozaurów Nowiny Wielkie

 

Leśna ścieżka edukacyjna, na której ustawionych zostało 40 naturalnej wielkości prehistorycznych gadów to tylko jedna z atrakcji, która czeka na dzieci w Parku Dinozaurów. Ogromną zaletą tego parku jest fakt, iż został on zaprojektowany w taki sposób, że przyjemnie czas mogą w nim spędzić nie tylko maluchy, ale także trochę starsze dzieci oraz osoby dorosłe. Model dinozaurów są po zmroku podświetlone. Wywierają wtedy niesamowite wrażenie. Park Dinozaurów jest czynny od marca do końca października. Dzieci, które mają do jednego metra wzrostu mogą wchodzić na teren parku bezpłatnie.

Autor artykułu
Artykuł został przygotowany autora bloga o turystyce na Dolnym Śląsku turystadolnoslaski.pl.Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *