Groźne pożary odpadów na południu Włoch (okolice Neapolu i Palermo)

W miejscowości Pascarola k. Neapolu, na terenach tzw. Terra dei Fuochi, znów palą się składy śmieci.

W środę rano ogromny pożar wybuchł w fabryce przerobu odpadów Caivano, palą się tony plastiku i innych groźnych dla zdrowia i środowiska toksycznych śmieci. Nad Neapolem i Casertą unosi się czarna chmura dymu, przenosząc się na zasięg 50 km. Do ugaszenia pożaru przystąpiły służby strażackie i wojsko.

Na portalach społecznościowych pojawiają się desperackie komentarze: „Poumieramy tu wszyscy na raka”

Tymczasem instytut Arpac z Neapolu, który bada jakość powietrza podał do wiadomości, że szkody spowodowane przez ten ostatni pożar pozostaną w środowisku przez 7 lat – podają lokalne media. Przestrzega się mieszkańcòw aby myć dokładnie produkty rolne przed spożyciem, wyłączyć klimatyzację, jak najmniej wychodzić z domu, pozamykać szczelnie okna i drzwi. szczególną uwagę należy poświęcić dzieciom i kobietom w ciąży.

Prokuratura wszczęła śledztwo w sprawie przyczyn wybuchu pożaru.

.

.

W okolicach Palermo, Lercara Friddi, na Sycylii wybuchł pożar składu i fabryki przetwarzania siarki. Jak wynika z dochodzenia karabinierów, pożar wybuchł około godz. 12.30 i był wyjątkowo intensywny. Dach magazynu się zawalił, insytucje Arpa i lokalne służby zdrowia ustalają stan jakości powietrza w okolicach.

.
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *