Zaginiony 12 letni polski turysta nad jeziorem Garda odnaleziony! Cudem uniknął utonięcia

Ta wakacyjna wyprawa mogła skończyć się tragedią…

Jak podaje lokalna straż  z jednostki Riva del Garda (znad Jeziora Garda), w czwartek wieczorem, 2 sierpnia, podczas silnej burzy, 12 letni chłopiec, syn turystów z Polski, zaginął około godziny 21.00.

Rodzice chłopca zadzwonili prosząc o pomoc, ponieważ ich syn wybrał się z koleżanką na wycieczkę nad jezioro zabierając ze sobą deskę SUP (do pływania z wiosłem na stojąco). Gdy zaczął wiać silny wiatr i rozpętała się burza, na plażę w Torbole (Trento) wróciła tylko koleżanka chłopca.

Gdy syn wciąż nie wracał na miejsce, polscy turyści zawiadomili straż, która natychmiast wyruszyła na jezioro. Ratownicy od czasu do czasu wyłączali silniki na łodziach żeby usłyszeć ewentualne krzyki chłopca. I szczęśliwie, dotarło do nich desperackie wołanie. 

Ratownicy odnaleźli chłopca, który zgubił deskę Sup, ale miał na sobie kamizelkę ratunkową. Był zziębnięty i przemęczony, ale nic mu się nie stało. Sam nie dotarłby jednak do brzegu.

Akcja ratownicza zakończyła się szczęśliwie o godzinie 22.30.

Służby włoskie apelują o szczególną rozwagę turystów. Jezioro i morze bywają bardzo niebezpieczne, tym bardziej w trudnych warunkach atmosferycznych.
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

− 2 = 1