Moda i zrównoważony rozwój: słynne włoskie domy mody przyłączają się do projektu Greenpeace

Według międzynarodowej federacji International Fur Federation – sektor odzieżowy to drugi najbardziej zanieczyszczający przemysł na świecie zaraz po węglowym.

Dobra wiadomość z Włoch: do projektu Moda i zrównoważony rozwój promowany pod hasłem #DetoxMyFashion przez światową organizację Greenpeace przyłączyło się 60 słynnych marek mody made in Italy , m.in. Valentino czy Benetton. Niestety do projektu Greenpeace nie włączyły się jeszcze takie domy mody jak Gucci, Versace czy Armani.

Tymczasem na mediolańskim wydarzeniu Milano Unica w lipcu tego roku aż 123 firm zaprezentowało 750 ekologicznych modeli.

Ponadto już 23 września 2018 w Teatrze La Scala w Mediolanie, w okresie tygodnia mody Milano Fashion Week, odbędzie się druga edycja Green Carpet Fashion Awards, podczas której nagradzane są kolekcje najbardziej przyjazne środowisku. Tym razem w sektorze mody będą oceniane warunki pracy zatrudnionych, etyka, fair trade, zrównoważona gospodarka, ochrona zwierząt i dbałość o środowisko naturalne.

.

.
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

73 − = 72