Polska – Irlandia. Remis i słaba postawa Polaków

Wczoraj (11 września 2018 roku) na stadionie we Wrocławiu Polska rozegrała mecz towarzyski z Irlandią. Polska kadra była uznawana za faworyta tego spotkania, jednak Biało – Czerwoni zagrali poniżej oczekiwań, a mecz zakończył się remisem 1:1. Należy przy tym podkreślić, że nasz przeciwnik grał bez 9 (!) podstawowych zawodników.

Przed spotkaniem prezes PZPN Zbigniew Boniek wręczył Jakubowi Błaszczykowskiemu specjalną paterę z okazji 102 występu w reprezentacji. Pod względem ilości rozegranych spotkań w kadrze narodowej Błaszczykowski wyrównał rekord należący do Michała Żewłakowa. Jubilata skrytykował Grzegorz Lato, który stwierdził, że  „o rekordach w reprezentacji powinien myśleć dopiero wtedy, gdy zacznie regularnie grać w swoim klubie” . Była to aluzja do tego, że Błaszczykowski rozegrał w obecnym sezonie jedynie 7 minut w swoim VfL Wolfsburg.

Jerzy Brzęczek nie wystawił w podstawowym składzie aż 3 kluczowych graczy z meczu z Włochami (Bartosza Bereszyńskiego, Piotra Zielińskiego i Roberta Lewandowskiego). W podstawowej jedenastce znaleźli się: Wojciech Szczęsny, Tomasz Kędziora, Kamil Glik (61′ Jan Bednarek ), Marcin Kamiński, Arkadiusz Reca (72′ Rafał Pietrzak), Rafał Kurzawa (46′ Damian Kądzior), Grzegorz Krychowiak (73′ Damian Szymański), Karol Linetty, Arkadiusz Milik, Jakub Błaszczykowski (81′ Przemysław Frankowski), Krzysztof Piątek (61′ Mateusz Klich).

Poziom meczu był bardzo niski, szczególnie w pierwszej połowie. Polacy mieli problem z utrzymaniem się przy piłce i konstruowaniem akcji.

W drugiej połowie trener polskiej kadry dokonał aż 6 zmian i zmienił taktykę (gra z 2 napastnikami – Milikiem i Piątkiem nie zdała egzaminu).

Pierwsza bramka padła w 53 minucie – gola dla Irlandii strzelił O’Brien. Do remisu w 87 minucie spotkania doprowadził natomiast Mateusz Klich , który wszedł na boisko w drugiej połowie meczu za Krzysztofa Piątka.

Mecz oglądało się z trudem,a postawa naszej kadry bardzo rozczarowała. Zbigniew Boniek po zakończeniu spotkania powiedział, że:’ niektórzy zawodnicy podeszli towarzysko do spotkania i chodzili po boisku’.

Wielu ekspertów podkreśla , że życie w kadrze bez Roberta Lewandowskiego i Piotra Zielińskiego nie istnieje.

Mecz towarzyski z Irlandią był drugim meczem za kadencji Jerzego Brzęczka. Podobnie jak spotkanie z Włochami (w ramach Ligii Narodów) zakończył się on remisem 1:1.

Według trenera Polski wczorajszy sparing, z punktu widzenia szkoleniowego, miał większe znaczenie dla rozwoju drużyny niż mecz z Włochami. Pozostaje nam wierzyć w słowa trenera i czekać na mecz z Portugalią w ramach Ligii Narodów, który rozegrany zostanie 11 października w Polsce.

Korespondencja: Józefina Plesner
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *