Otwarcie roku szkolnego 2018/2019 w Perugii. Zapraszamy do polonijnej SZKOŁY ANDERS

Szkoła Języka i Kultury Polskiej Anders działa w Umbrii od 2017 roku.

Jest to placówka dla uczniów, którzy mówią dobrze, troszeczkę, a nawet wcale nie znają języka polskiego. Dla tych wszystkich, którzy chcą zacząć od podstaw lub pogłębić znajomość o Polsce, a mieszkają w Perugii i jej okolicach.

Dnia 30 września 2018, o godzinie 16.300 Szkoła ANDERS czeka na polsko-włoskie rodziny w oratorium imienia Jana Pawła II w Prepo. Tego dnia odbędzie się równocześnie pierwsza lekcja dla dzieci oraz zebranie organizacyjno-informacyjne dla rodziców. Podczas spotkania nie będzie mowy o  powstaniu i funkcjonowaniu szkoły, ale przedstawione zostaną konkretne plany i projekty. Mowa też będzie o współpracy z rodzicami w ciągu całego roku. Każdy zainteresowany dostanie biuletyn informacyjny w dwóch językach, gdzie zawarte będą wszystkie potrzebne informacje.

Przedstawiony zostanie kalendarz spotkań (dwie soboty w miesiącu), jak i metody nauczania dzieci dwujęzycznych. Nauczyciele poprowadzą zajęcia z:

– języka polskiego

– tradycji,

– kultury,

– geografii,

– historii.

Warto przyjść, zapoznać się z kadrą i warunkami uczęszczania na zajęcia.

Podręczniki i materiały udostępnia szkoła wszystkim tym, którzy zapiszą się osobiście podczas spotkania, jak i tym, którzy wypełnią formularz zapisowy on line.

Więcej informacji można zasięgnąć na stronie facebook Szkoły Anders w Perugii, jak i na stronie internetowej. Telefon kontaktowy to 328 646 2757.

Dotychczasowej działalności szkoły można się przyjrzeć tutaj.
Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *