Otwarcie roku szkolnego 2018/2019 w Perugii. Zapraszamy do polonijnej SZKOŁY ANDERS

Szkoła Języka i Kultury Polskiej Anders działa w Umbrii od 2017 roku.

Jest to placówka dla uczniów, którzy mówią dobrze, troszeczkę, a nawet wcale nie znają języka polskiego. Dla tych wszystkich, którzy chcą zacząć od podstaw lub pogłębić znajomość o Polsce, a mieszkają w Perugii i jej okolicach.

Dnia 30 września 2018, o godzinie 16.300 Szkoła ANDERS czeka na polsko-włoskie rodziny w oratorium imienia Jana Pawła II w Prepo. Tego dnia odbędzie się równocześnie pierwsza lekcja dla dzieci oraz zebranie organizacyjno-informacyjne dla rodziców. Podczas spotkania nie będzie mowy o  powstaniu i funkcjonowaniu szkoły, ale przedstawione zostaną konkretne plany i projekty. Mowa też będzie o współpracy z rodzicami w ciągu całego roku. Każdy zainteresowany dostanie biuletyn informacyjny w dwóch językach, gdzie zawarte będą wszystkie potrzebne informacje.

Przedstawiony zostanie kalendarz spotkań (dwie soboty w miesiącu), jak i metody nauczania dzieci dwujęzycznych. Nauczyciele poprowadzą zajęcia z:

– języka polskiego

– tradycji,

– kultury,

– geografii,

– historii.

Warto przyjść, zapoznać się z kadrą i warunkami uczęszczania na zajęcia.

Podręczniki i materiały udostępnia szkoła wszystkim tym, którzy zapiszą się osobiście podczas spotkania, jak i tym, którzy wypełnią formularz zapisowy on line.

Więcej informacji można zasięgnąć na stronie facebook Szkoły Anders w Perugii, jak i na stronie internetowej. Telefon kontaktowy to 328 646 2757.

Dotychczasowej działalności szkoły można się przyjrzeć tutaj.
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *