Konkurs plastyczny dla młodzieży

Jeśli lubicie komiksy, macie talent plastyczny i nie brakuje Wam wiedzy o historii walki o niepodległość Polski, koniecznie weźcie udział w konkursie Fundacji Edukacji Polonijnej.

„Komiks na 100 lat” to nowa inicjatywa Fundacji Edukacji Polonijnej, która zajmuje się promocją polskiej edukacji, użycia języka ojczystego oraz dwujęzyczności wśród Polonii na całym świecie. W ramach konkursu uczniowie szkół w Polsce, jak również polscy uczniowie za granicą, mają przygotować komiks opisujący wydarzenia historyczne lub bohaterów narodowych z okresu odzyskania przez Polskę niepodległości. Technika wykonania pracy jest dowolna, a termin przesłania zgłoszeń mija 3 listopada 2018 roku.

To kolejny etap obchodów stulecia niepodległości Polski; cały czas trwają również otwarte, bezpłatne webinaria historyczne „Jestem Polakiem”. Dedykowane są uczniom w wieku 13-17 lat, którzy chcieliby dowiedzieć się czegoś więcej o tym niezwykłym okresie w historii naszego kraju. Kolejne zajęcia już 13 października.

Więcej informacji o konkursie plastycznym znajdą Państwo na stronie Fundacji Edukacji Polonijnej: https://polonia.edu.pl/na-100/.

Zajęcia oraz konkurs organizowane są w ramach projektu Bank Ambitnej Młodzieży Fundacji Santander Bank Polska im. Ignacego Jana Paderewskiego.
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

86 − 84 =