Montepulciano: zauroczyło już reżyserów, smakoszy wina i nadal zachwyca niepowtarzalnym średniowiecznym urokiem

Montepulciano to ulubione miejsce do międzynarodowych nagrań filmowych. Powstały tu między innymi filmy takie jak „Angielski pacjent” , „New Moon”,  „Pod słońcem Toskanii”, a obecnie nagrywany jest film „Benedetta”(reżyser sławnego filmu Nagi instynkt-Paul Verhoeven).

Najlepszym winem na świecie jest wyśmienite czerwone Montepulcciano Nobile bardzo docenione nie tylko we Włoszech, ale i  poza granicami Włoch, zwłaszcza w Niemczech i Ameryce. Ostatnim rocznikiem, który zachwyca smakiem jest wino z 2015 roku.

To jeszcze nie wszystko, miasto znalazło się w pierwszej trzydziestce miast wybranych i kandydujących do tytułu –WŁOSKA STOLICA KULTURY 2020

Montepulciano,  niewielkie toskańskie  miasto, wznoszące się nieco w obłokach, zauroczyło już reżyserów, smakoszy wina i nadal zachwyca swoim niepowtarzalnym średniowiecznym urokiem , uliczkami gdzie na każdym kroku natkniemy się na wiele zabytkowych winnych piwnic, które do dziś są otwarte i możemy tam skosztować najlepsze wino na świecie oraz zwiedzić podziemne rezerwy.

W centralnej części miasta, na placu Piazza Grande organizowane są różnego rodzaju wydarzenia, degustacje, koncerty, festiwale, czy nawet zawody sportowe.

Warto udać się także do miejskiego „Palazzo Comunale”, gdzie można wejść na tutejszą wieżę i podziwiać cudowny widok z góry na całe 360 stopni – dachy domów, malownicze łagodne pagórki, cyprysowe alejki, pola uprawne  , winnice, gaje oliwne, zmieniające swą barwę w zależności od pory roku , które podczas pochmurnych dni, częściowo zacienione , częściowo oświetlone, pozostawią nas bez słów.  Coś pięknego i niesamowitego: fotograficzna rozkosz dla amatorów pięknych niepowtarzalnych  ujęć.

Co prawda wielką renomę mają tu wina czerwone, jednak ze zdziwieniem stwierdziłam , że istnieje także białe wino jak np. Pulcianello –  naprawdę jest równie dobrym winem o harmonijnym  łagodnym smaku i lekko owocowym zapachu.

Korespondencja: Aneta Malinowska, autorka stron Polacy z Bolonii i okolic i Aneta Malinowska – fotografie, pittura
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *