Wizyta Prezydenta Andrzeja Dudy z Małżonką w Watykanie i w siedzibach FAO i WFP

W dniach 14-16 października 2018 Prezydent Andrzej Duda wraz z Małżonką goszczą w Watykanie z okazji przypadającej we wtorek 40. rocznicy wyboru kardynała Karola Wojtyły na papieża.

Jak podają polskie media, podczas audiencji u Papieża Franciszka, w poniedziałek 15 października, Prezydent Duda będzie rozmawiać na temat spraw Polski, m.in w kontekście przypadającej w tym roku setnej rocznicy odzyskania niepodległości. Następnie o godzinie 11 odbędzie się spotkanie Prezydenta RP z Kardynałem Pietro Parolinem.

We wtorek 16 października o godzinie 10.00 Para Prezydencka weźmie udział we Mszy Świętej w Bazylice Św. Piotra przy grobie Św. Jana Pawła II.

Po złożeniu wiązanki kwiatów na grobie papieża Polaka, o godz. 12.20 Prezydent RP uda się do siedziby FAO, gdzie weźmie udział w sesji plenarnej Organizacji Narodów Zjednoczonych do spraw Wyżywienia i Rolnictwa (FAO). Prezydent Andrzej Duda spotka się z Dyrektorem Generalnym FAO Jose Graziano da Silva. Konferencja w FAO będzie dotyczyła kwestii żywnościowych i klimatycznych, programów zrównoważonego rozwoju w połączeniu z programami żywnościowym.

Następnie planowana jest  wizyta Prezydenta RP i Małżonki w siedzibie głównej Światowego Programu Żywnościowego  (WFP), złożenie kwiatów pod tablicą upamiętniającą poległych w akcjach humanitarnych, oraz spotkanie Prezydenta RP Andrzeja Dudy i Dyrektora Zarządzającego WFP Davida Beasleya.

 

 
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

+ 45 = 50