3 błędy popełniane podczas sprzątania łazienki

Łazienka jest jednym z newralgicznych miejsc w naszych domach. Wszechobecna wilgoć i ciepło to naturalne warunki jakie można spotkać w każdej łazience. Są one także bardzo dobre dla wszelkiego rodzaju drobnoustrojów. Bakterie, wirusy czy grzyby czują się w naszych łazienkach doskonale. Bardzo ważne jest zatem utrzymanie porządku i sterylnej czystości, co pomoże pozbyć się wszystkich niechcianych gości. Jak można się spodziewać każdy dba o czystość tego pomieszczenia, ale czy na pewno dobrze? Podajemy listę najczęstszych błędów popełnianych podczas jej sprzątania.

1. Stawiasz na chusteczki czyszczące

W sklepach pojawiła się cała masa chusteczek nawilżanych ułatwiających sprzątanie. Nasączane są różnymi środkami chemicznymi, które usuwają bród z konkretnych powierzchni. Można kupić chusteczki do usuwania kurzu z mebli czy do czyszczenia kafelków w łazience. Są one bardzo przydatne i wygodne w użyciu, to trzeba im przyznać. Jednakże do wyczyszczenia łazienki wykorzystuje się od kilku do kilkunastu takich chusteczek, a to sprawia, że znacznie rośnie ilość śmieci, które zasypują nasz świat. Dlatego warto wrócić do wielorazowych ściereczek, które co pewien czas trafiają do prania i znów mogą służyć do sprzątania.

2. Nie dajesz działać środkom chemicznym

Do czyszczenia powierzchni w łazience wykorzystuje się zazwyczaj środki zawierające substancje dezynfekujące, których zadaniem jest pozbycie się wszelkich drobnoustrojów z powierzchni takich jak ściany, podłoga, wnętrze wanny, kabina prysznicowa czy okolice umywalki. Bardzo często czyszczenie łazienki polega na spryskaniu środkiem czyszczonych powierzchni i natychmiastowym usunięciu go mokrą ścierką. Nie jest to jednak dobry sposób na pozbycie się bakterii i grzybów. Aby je skutecznie usunąć z łazienki należy dać czas środkom czyszczącym. Po spryskaniu powierzchni czyszczonej detergentem należy odczekać kilka minut, a dopiero po ich upływie dokładnie spłukać wszystko wodą.

3. Nie sprzątasz wszystkiego

Łazienka to miejsce, gdzie przechowuje się mnóstwo drobiazgów. Kosmetyki, szczoteczki do zębów, kubeczki, mydelniczki itp. To drobiazgi, o których bardzo często zapominamy podczas sprzątania, a przecież brud osiada również na nich. Dlatego kiedy zabierasz się za gruntowne porządki w łazience pamiętaj, aby dokładnie wyczyścić również te miejsca. Umyj kubeczki i szczoteczki do zębów, dokładnie wyczyść z resztek mydła mydelniczki, a kosmetyki – jeśli to tylko możliwe schowaj w szafce, aby nie brudziły się w przyszłości.

Sprzątanie w łazience wymaga sporego wysiłku. Trzeba zadbać nie tylko o to, aby czystość było widać, ale całe pomieszczenie musi być również wolne od wszelkich drobnoustrojów, które bardzo lubią to pomieszczenie. Teraz, kiedy znasz już najczęściej powtarzane błędy podczas sprzątania łazienki możesz się ich wystrzegać.

Artykuł został przygotowany przez firmę top-mozaika.pl/ specjalizującą się w sprzedaży mozaik szklanych.Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *