Alarm pogodowo pogodziowy we Włoszech cz.2 – 7 osób ofiar śmiertelnych, wiele rannych

Pierwsze ofiary trąb powietrznych. Jak podają media już 7 osób straciło życie

Pierwsze dwie ofiary to dwoje mężczyzn w wieku 37 i 38 lat. Obaj zginęli   w okolicach Frosinone  zgniecieni w samochodzie przez  wyrwanego z wiatrem dęba, który poleciał wprost na pojazd.

Podobna sytuacja miała miejsce w Terracina (Latina): zginęło dwóch mężczyzn. Także w Neapolu 21 letni mężczyzna stracił życie idąc drogą został przygnieciony przez upadające drzewo. Następną ofiarą jest kobieta z okolic Savony, która została uderzona w głowę przez słup oświetleniowy, gdy rozszalała sie trąba powietrzna.

Wiele osób w podobnej sytuacji zostało rannych.

.

.
Niemal w całych Włoszech sytuacja nie jest bardzo ciężka, i jak zapowiadają meteorolodzy w mediach, przez wiele regionów przejdą kolejne burze, trąby powietrzne i silne wichury.

Prywatny samolot  startujący z Bolonii w stronę Bari został porażony  przez piorun tuż nad Pescarą,  gdzie wylądował awaryjnie.  Na szczęście 5 osób które znajdowały się na pokładzie nie poniosło obrażeń.

Czerwony alarm na wybrzeżu Ferrary – fale sztormowe dochodzące do 4 metrów zniszczyły plaże, a w okolicach Rawenny „podcięły” także pobliski las.

Zgodnie z prognozami, opady atmosferyczne wznowią się, nawet z dużą intensywnością dziś wieczorem. Burze z piorunami nie są wykluczone. Przewidziane są krytyczne sytuacje z nieustannym deszczem dzisiejszej nocy w Ligurii, Piemoncie, Wenecji Euganejskiej i Friuli. Spodziewane są także niezwykle intensywne burze w Ligurii, Toskanii, Lacjum (również w Rzymie).

W Wenecji woda w mieście w niektórych punktach przekroczyła półtora metra, 70% Starego Miasta jest zalana.

Korespondencja z Emilii Romanii: Aneta Malinowska autorka stron Polacy z Bolonii i okolic i Aneta Malinowska – fotografie, pittura

.

Wenecja

 Chioggia


.

Korespondencja z Wenecji Euganejskiej Agnieszka Kluzek
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *