Sycylia: Powodzie i utrudnienia na drogach

W związku z alertami meteorologicznymi na Sycylii, otrzymujemy wiele pytań od czytelników z Polski, jaka jest aktualna sytuacja na wyspie.

Lokalna prasa informuje, że na skutek obfitych opadów deszczów, powodzi i niebezpiecznych osunięć ziemi w niektórych rejonach wyspy są duże utrudnienia na drogach. Szczególnie w części zachodniej sytuacja jest bardzo ciężka. Wiele osób zostało bez dachu nad głową. Szkody szacuje się na miliony euro…

W prowincji Agrigento zginęły 2 osoby, wichura powaliła drzewa, pozrywała dachy…

W okolicach Palermo: na drodze SS 118 “Corleonese Agrigentina” zamknięty jest odcinek 0,200 km – 44,600 km.  Ponadto, zamknięta jest droga SS 188 “Centro Occidentale Sicula” na odcinku pomiędzy miejscowością Bisaquino i Campo Fiorito (Palermo).

Szkoły w Palermo pozostają zamknięte. W wielu częściach miasta mieszkańcy są odcięci od wody. Władze miasta musiały zamknąć dopływ ze względu na zanieczyszczenia błotne w rzece Poma. Zamknięto także centrum handlowe.

Tymczasem w katedrze Palermo odbył się pogrzeb 9 ofiar (w tym dwoje dzieci) z Casteldacia, gdzie 2 listopada doszło do ogromnej tragedii: rzeka Milicia zalała domy wybudowane bez pozwoleń, żywioł pochłonął wszystko.

Niebezpiecznie jest też w Monreale, gdzie osunęła się ziemia na budynek mieszkalny.

.
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

12 − = 2