Palermo: Targi konsumpcji krytycznej i przyswajalnego stylu życia ,,Fa’ la cosa giusta,” wraz z wystawą fotograficzną Mariusza Smiejka – Dream Slaves

Od 9 do 11 listopada b.r. na byłych Targach Morza Śródziemnego odbedą się targi ,, Fa’ la Cosa Giusta!” (Postępuj właściwie, zrób to, co trzeba). To już piąta edycja tego wydarzenia, tym razem odbędzie się w Palermo (włoskiej stolica kultury 2018).

 

 

W tym roku targi będą się koncentrować na regionie Morza Śródziemnego i Europie goszcząc także Europejskie Dni Gospodarki Społecznej i Solidarnościowej w cyklu debat i dyskusji. Będą obecni między innym przedstawiciele Komisji Europejskiej, eksperci z wielu włoskich uniwersytetów oraz przedstawiciele stowarzyszeń z całej Europy. Podstawowymi tematami targów będą: gospodarka, ekonomia, rolnictwo, recykling i unieszkodliwianie odpadów oraz pilne kwestie polityczne (europejska polityka imigracyjna i godność pracy).

Przy tej okazji targi będą gościć polskiego fotografa Mariusza Smiejka (fotograf, fotoreporter, wielokrotnie nagradzany w Polsce i za granicą, autor wielu wystaw indywidualnych i zbiorowych w Polsce i za granicą – Stanach Zjednoczonych, Anglii, Irlandii Północnej i Włoszech. Wiele publikacji jego autorstwa znajdziemy w magazynach polskich i zagranicznych (np. The New York Times, National Geographic).

 

 

Jego projekty dotyczą głównie obszarów postkonfliktowych i życia codziennego ich mieszkańców. Od 2010 roku mieszka w Belfaście. Wystawa w Palermo ,, Dream Slaves” odbędzie się w hali 4 podczas targów, będzie to reportaż o ośmiomiesięcznej podróży wśród migrantów mieszkających na sycylijskiej wsi między slumsami i pośród nielegalnej pracy.

 

Korespondencja: Aneta Malinowska, autorka strony Polacy z Bolonii i okolic i Aneta Malinowska – fotografie, pittura 
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *