Mondragone (Caserta): niepełnosprawna Polka maltretowana fizycznie i psychicznie przez męża

Mondragone (Caserta): Dramat niepełnosprawnej Polki zaczął się od czerwca tego roku. Mąż 45 letniej kobiety często  upijał się, po czym gnębił  chorą żonę psychicznie i fizycznie.

Jak podają lokalne media, mężczyzna nie raz „faszerował” ją środkami nasennymi, bił i poniżał. Znęcał się do tego stopnia, że pewnego dnia, w porywie okrucieństwa złapał  za kulę, którą podpierała się ofiara, i tak silnie nią bił, aż doszło do złamania kości udowej. Usunął jej nawet gips  założony w szpitalu. Po czym następowały kolejne dzikie akty przemocy pozostawiające obrażenia na całym ciele.

Kobieta na wózku inwalidzkim żyła w ciągłym strachu, była zamykana na balkonie, i tylko dzięki jednemu z przechodniów, który zareagował  i zgłosił fakt na komendzie karabinierów, brutalny mąż Polki został wreszcie aresztowany pod zarzutem stosowania przemocy w rodzinie i uszkodzeń ciała. Kobieta została uwolniona od domowego koszmaru.

Z dochodzenia ustalono ponadto, że podejrzany wyłudzał  także 280 euro miesięcznie, które Polka otrzymywała jako rentę inwalidzką.

Prokurator złożył szczególne podziękowania mieszkańcowi Mondragone, za jego ludzką postawę, za wrażliwość i solidarność, bo tylko dzięki jego natychmiastowej reakcji można było skutecznie przeciwdziałać zjawisku przemocy domowej.

Korespondencja: Aneta Malinowska, autorka strony Polacy z Bolonii i okolic i Aneta Malinowska – fotografie, pittura 
One thought on “Mondragone (Caserta): niepełnosprawna Polka maltretowana fizycznie i psychicznie przez męża

  1. yTong

    Po prostu masakra, tutaj nie ma żadnego wytłumaczenia dla takich ludzi. Chociaż nie wiem, czemu lekarze nie zareagowali w momencie kiedy była w szpitalu. Złamanie kości udowej musiało być obarczone dużą ilością siniaków na około, takich stricte uderzeniowych.

    Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *